Kaljulaid käis jälle välismaa meedias Eesti valitsust mustamas

0
1923

Orissaare seenelisena tuntud President Kersti Kaljulaid andis Berliinis intervjuu  Saksamaa ühele suuremale päevalehele, Münchenis ilmuvale Süddeutsche Zeitungile, milles mustas jätkuvalt ka praegust valitsust.

Süddeutsche Zeitung märkis, et kodus ei lähe mitte kõik Kaljulaidi meele järgi – paremäärmuslik EKRE on valitsuses.

„Hea asi on see, et see on koalitsioon. Ja nii kaua, kuni kaks teist parteid Euroopa-meelselt mõtlevad, et muutu Eesti Euroopa-poliikas midagi. Aga peab paika, nende sõnavara on selline, mida mina poliitikas näha ei taha,” lausus Kaljulaid.

TransferWise’i juht ütles, et kahju Eesti mainele on juba praegu mõõdetamatu, märkis intervjueerija.

„Jah ja ma nõustun temaga. Ma arvan, et eestlased mõtlevad selle üle järele, kui näevad, kui suur see kahju on,” ütles Kaljulaid.

Parempopulismi võimalikuks põhjuseks peab Kaljulaid nõrka regionaalpoliitikat ning nõrka insustrialiseerumise ja globaliseerumise mõjudega tegelemist, mis on kindlasti nii Eestis. „Paljud inimesed maal tunnevad end mahajäetuna. Palgad on Eestis tõusnud, 30 dollarilt inimese kohta 1400 dollarile. Aga keskmisest on täiesti ükskõik, kui sinust kõik mööda läheb. Me oleme kõik rikkamaks saanud, aga tavaliste inimeste ostuvõime on langenud. Nüüd on valitsuse ülesanne selle vastu tegutseda,” ütles Kaljulaid.