Kas Euroopas algab revolutsioon? Ka Rootsis on tänavatele ilmunud kollased vestid!

0
1639

Terve nädalavahetuse on Rootsis toimunud meeleavaldused ÜRO rändeleppe ja poliitilise eliidi vastu.

Laupäeval toimus umbes 1000 inimese osavõtuga meeleavaldus Stockholmis. Näha oli arvukalt Rootsi lippe, plakateid ja kollaseid veste. Osales ka palju lapsi.  

“See ei puuduta poliitilisi kuuluvust” ütles üks meeleavalduse kõnelejaid – ajakirjanik Katerina Janouch.

“Ma olen siin 9-aastaste tüdrukute pärast, keda vägistatakse ja pekstakse. Ma olen siin kõigi naiste pärast, kes ei julge enam välja minna.

“Ma olen siin kõikide vaeste eakate eest võitlemas, kes maksavad makse terve oma elu ja on nüüd sunnitud nälgima. Ma olen siin kodutute pärast. Ma olen siin nende pärast, kes ei saa aru, mida ÜRO rändepakt  tähendab. “

Janouchi sõnul peaksid kõik rootslased, olenemata poliitilisest kuuluvusest, osalema meeleavaldustel ja protestima poliitika vastu Rootsis.

“Me ei vaja selles riigis rohkem jagunemist. Need kes on võimul, need tahavad, et me pööraksime üksteise vastu.

“Me peame ühendama jõud. Ma tahan, et rootslased seisaksid parlamendis valitseva jõu kuritarvitamise vastu.

“Me ei loobu,” jätkas ta.

1989. aastal langes kommunistlik riik Tšehhoslovakkia. Seda lagunemist nimetatakse tõeliseks Revolutsiooniks. Kas sa tead, kuidas see algas? “

“Esimest korda oli seal 30 inimest, ning nad kõik arreteeriti. Järgmisel korral 300 ja siis tuli 3000. Siis oli revolutsioon juba fakt. Ja me saame teha sama asja, “ütles ta rõõmsana rahvale.


Pühapäeval, avaldasid rootslased meelt Stockholmis ja Göteborgis. Tänavatel liikusid rahulolematud inimesed kollastes vestides.