Kas me sellist Eestit tahtsimegi? Vastavad 12 iseseisvuse poolt hääletanud Ülemnõukogu liiget

0
924

Refereerime Maalehest ühe lõigu, sellest mida vastasid seitsme aasta eest küsimusele 20. augustil 1991 Eesti riikliku iseseisvuse poolt hääletanud Ülemnõukogu liikmed.

Indrek Toome: “Eesti riik on kogu selle 20 aasta jooksul oma rahvale näidanud, et me läheme õiges suunas, just sellist Eestit me tahtsimegi.”

Ain Tähiste: “Küsin vastu, et millist siis veel? Oleme saavutanud päris palju – oleme NATOs, Euroopa Liidus ja mitmes valdkonnas teistest eespool.”

Rein Järlik: “Tahtsime iseseisvat Eesti riiki ja selle riigi me ka saime. Järelikult sellist riiki me tahtsimegi.”

Ants Käärma: “Tegelikult – eks ta ole nii ja naa. Mõned asjad on läinud ilmselt vale rada pidi, sest ebaõiglust, ebavõrdsust on liiga palju. Kellel on jõud, sellel on õigus. Ja ta astub teistest üle.”

Teet Kallas: “Hetkepoliitikast ei taha ma sel puhul üldse rääkida.”

Enn Põldroos: “Mingis mõttes võime öelda, et Eesti Vabariik on meie kõigi laps. Aga elus ei juhtu kunagi nõnda, et laps kasvab just selliseks, nagu vanemad seda oma kõige kaunimates ootustes on lootnud.”

Heinrich Valk: “Eesti seis ja edulugu on olnud ikkagi kõva 3+ või tükati 4 -.”

Aldo Tamm: “Ma võin küll öelda, et täpselt just sellist Eestit me tahtsime.”

Ülo Nugis: “Minu vastus on: jah, me saime selle Eesti, mis me tahtsime. Me saime parima Eesti, mida meil oli võimalik saada.”

Rein Veidemann: “Vaba Eestit kindlasti tahtsime. Aga see, missuguseks Eesti kujunes, on juba iseküsimus. Minu kujutluses oli see sellest Eestist, kus me praegu elame, siiski teistsugune.”

Aavo Mölder: “Kõigi hädade juures on elu kindlasti parem kui 20 aastat tagasi.”

Heldur Peterson: “Ma arvan küll, et iga rahvas on oma passi ja riigijuhte väärt.”

TÄISTEKSTI LOE: MAALEHEST:

MAALEHE ARHIIVIST: Kas me sellist Eestit tahtsimegi? Vastavad 12 iseseisvuse poolt hääletanud Ülemnõukogu liiget

Kas me sellist Eestit tahtsime? Loe, mida vastasid seitsme aasta eest sellele kulunud küsimusele 20. augustil 1991 Eesti riikliku iseseisvuse poolt hääletanud Ülemnõukogu liikmed. Indrek Toome Eesti riik on kogu selle 20 aasta jooksul oma rahvale näidanud, et me läheme õiges suunas, just sellist Eestit me tahtsimegi.