Kas proua president peab hakkama oma sõnu sööma: Endise ministri „kindla” süüasja uurimine ei edene

0
2024

Kuu aega tagasi suure seakisa saatel ametist lahkunud IT-ministri Marti Kuusiku „kindlatel tõenditel” põhineva süüasja uurimine ei taha kuidagi edeneda.

Hädas ollakse vettpidavate tõendite leidmisega ning mõnigi „kindel” tunnistaja on oma ütlustest taganenud, vahendab Uued Uudised.

Kuu aega tagasi alustasid politsei ja prokuratuur kriminaalmenetlust toonase väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku kohta meedias esitatud väidetava koduvägivalla uurimiseks.

Kriminaalmenetlust alustati karistusseadustiku kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. Viru ringkonnaprokuratuurist öeldi ajalehele Virumaa Teataja, et Kuusikule pole kahtlustust siiani esitatud, kuid menetlus käib. Kui palju see võib veel aega võtta, prokuratuurist ajalehele ei öeldud.

Kuusik esitas ministriametist tagasiastumispalve, kinnitades, et tema vastu meedias esitatud süüdistused on laim. Tagasiastumist põhjendas Kuusik asjaoluga, et soovib tagada ametisse astunud valitsusele töörahu ning keskenduda kriminaalasjas enda kaitsmisele ja oma hea nime taastamisele.

Allikas: Lõunaeestlane.ee