Kas Salvini ja Meloni löövad käed, et moodustada esimene täielikult rahvuslik valitsus Lääne-Euroopas?

0
897

Itaalia siseminister Matteo Salvini on kutsunud peaministrit üles tunnistama, et praegune valitsev koalitsioon on kokku varisenud, nõudes umbusaldushääletust ja kiireid uusi valimisi.

Rahvuskonservatiivse partei Brothers of Italy juht Giorgia Meloni on öelnud, et uued valimised võiksid luua valitsuse, kes saaks ellu viia “poliitiliselt ebakorrektsed reformid, mida Itaalia vajab”. Samuti usub ta, et tema partei ja Salvini Liiga liit võib “kesta viis aastat”, vahendab Secolo d’Italia.

Pärast seda, kui Salvini partei blokeeris väga kalli kiirraudteeprojekti, mis oli Viie Tähe Liikumise üks peamisi lubadusi – on koalitsioon valitsuskriisis, teatas Itaalia ajaleht Il Giornale.

Viimastel kuudel on ebatõenäoliste koalitsioonipartnerite – Rahvusliku Liiga ja vasakpoolse Viie Tähe Liikumise (MS5) – vaheline koostöö kestmine.

Rahva toetus Liigale on viimase aasta jooksul kasvanud – uusimate küsitluste järgi on partei toetusprotsent 39%, samas kui M5Si toetus on poole võrra vähenenud 15 protsendini.

Salvini on maininud, et kui tema partei kandideeriks uutel valimistel ja kui hääled jääks alla 40 protsendilise häälteenamuse saavutamiseks, valiks ta oma koalitsioonipartneriks Giorgia Meloni.

Kui Giorgia Melonilt küsiti intervjuul Century Italyga, kas tema arvates saab tema partei moodustada valitseva koalitsiooni Matteo Salvini Liigaga, vastas Giorgia Meloni:

“Ma väga loodan. Viimastest küsitlustest selgub, et Liigal ja Itaalia vendadel kokku oleks täna mõlemas kojas suur enamusMeil on erinevad suunad ja tegevused, kuid suurtes küsimustes, alates majandusest kuni sisserändeni, on meil ühised seisukohad. Ja Euroopas olime me ainsad kaks Itaalia parteid, kes hääletasid Von der Leyeni, Merkeli ja Macroni vastu, kui nad soovisid Euroopa Komisjoni juhtiks Leyenit. Kõike võib juhtuda ja me oleme igaks võimaluseks valmis. Kuid meie ja Liiga vaheline liit on loomulik ja võimaldaks meil üles ehitada ühtse valitsuse, kes suudaks kesta viis aastat ja anda vastuseid, mida itaallased ootavad.