Kas Soros keeras rahakraanid kinni: Kahjumis Avatud Eesti Fond palub Tallinna linnalt kontori renditasu vähendamist

0
1031

Mullu üle 100 000 euroga miinusesse jäänud Avatud Eesti Fond saatis Tallinna linnale kirja, kus palub raske majandusliku olukorra tõttu Estonia puiesteel asuva kontori renditasu vähendamist vähemalt poole võrra, vahendab Objektiiv.

Kolmapäeval Tallinna kesklinna linnaosa vanemale Monika Haukanõmmale saadetud kirjas märkis fondi juht Mall Hellam, et järgnevatel aastatel vähenevad ilmselt oluliselt vabaühenduste võimalused taotleda projekti- ja tegevustoetusi.

“Oleme siiamaani iseseisvalt hakkama saanud ning majandanud ennast ära peamiselt taotletud projektide alusel. Pandeemiast tingitud majandusraskuste tõttu on mitmed nii Eesti kui rahvusvahelised kodanikuühiskonna arendusprogrammid katkestatud või lõppenud,” kirjutas Hellam.

Mulluse majandusaasta aruande esitas fond alles 1. oktoobril. Selle kohaselt jäi fond 108 849 euroga miinusesse. Raha tuli fondile seejuures sisse peamiselt suurtelt välismaistelt annetajatelt summas kokku 1 854 455 eurot, mida oli neli korda rohkem, kui aasta varem. Aasta varem oli fond 201 025 euroga miinuses. Eelmiste majandusaastate akumuleeritud tulemi arvelt oli fondil aasta lõpu seisuga netovara 345 778 eurot.

Refereeritud artikli täistekst Objektiivi veebilehel

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.