Kas sotsialistile Toomas Hendrik Ilvesele kehtestatakse Eestisse sissesõidukeeld?

0
2464

Endisele presidendile ja sotsialistile Toomas Hendrik Ilvesele võidakse kehtestada tema Eestit halvustavate sotsiaalmeedia postituste tõttu sissesõidukeeld.

Ilves spekuleerib ise selle võimalusega oma sissekandes. Ilves viitab artiklile EKRE-meelses väljaandes Uued Uudised, kus on võrreldud Ilvest soomlase Johan Bäckmaniga, kellele vastav keeld kehtestati. Sissesõidukeelu saab kehtestada siseministeerium, siseminister on EKRE esimees Mart Helme.


„Nii või teisti tõstatab Ilvese tegevus küsimuse, milline on ekspresidendi vastutus oma sõnade eest,” märgib Uued Uudised, „sõna võib olla vaba, aga kui seda kasutatakse oma riigi ja rahva süstemaatiliseks halvustamiseks, siis ei ole see enam sõnavabaduse, vaid riigi rahvusvahelise julgeoleku ja psühholoogilise kaitse küsimus. Soome publitsist Johan Bäckmanile kehtestas Eesti riik sissesõidukeelu, kuna ta esines avalikult Eesti-vaenulike üleskutsetega ja levitas ideid, nagu oleks Eesti „fašistlik apartheidirežiim”. Mille poolest Ilvese tegevus Bäckmani omast erineb? Ja kui ei erine, siis mis on tal Eestiga enam asja?”

Allikas: Lõunaeestlane.ee