Kas Viktor Orbán tahab Ungari EList välja viia? Gyongyosi sõnul küll!

0
574

Järgmise aasta Euroopa Parlamendi valimiste tulemus määrab kindlaks, et „kas turvalist Euroopat saab ehitada vaba ja elamiskõlblikuna”,  ütles erakonna “Parema Ungari Nimel” ehk “Jobbiku” üks liidritest laupäeval pressikonverentsil.

Marton Gyongyosi ütles, et tema erakond pakub prognoositavat poliitikat peaministri  “isolatsioonipoliitika” vastu ja teatas, et “Viktor Orban tahab Ungari Euroopa Liidust välja viia”.

Oma partei nimel lubas Gyongyosi “kaitsta Ungarit ebaseadusliku rände eest”, ehk jätkata senise Ungari poliitikat, mille eesmärk on võimaldada ungarlastel oma kodumaal elada, mitte otsida töökohti välismaalt, samuti toetada Ungari etnilisi kogukondi nende võitluses autonoomia eest.

„Jobbiku eesmärk on õiglane solidaarsus ja kristlike väärtuste Euroopa ning vaba, sotsiaalne ja konkurentsivõimeline Ungari,”  kirjutab Gyongyosi Jobbiku programmi eessõnas, mis koostati Euroopa Parlamendi valimisteks 2019. aastal.

Muuhulgas öeldakse programmis, et Jobbik soovib  „uut kompromissi Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide vahel, vanade ja uute riikide vahel, keskuste ja perifeeria (piiriala) vahel, väikeste ja suurte riikide vahel”.

„Selgitagem oma ühiseid probleeme sellistes globaalsetes küsimustes nagu ebaseadusliku rände kontrollimine, keskkonna kaitsmine või ülemaailmsete majandusprobleemide lahendamine. Selleks peame me kõik seisma meie ühiste väärtuste eest ja tegutsema koos Euroopa tasandil. Meie konservatiivne maailm on selgelt teel suurte poliitiliste ja majanduslike plokkide loomisel, ” ütles Marton Gyongyosi erakonna programmis.

“Jobbik nimetab oma kandidaadid Euroopa Parlamendi valimisteks jaanuari lõpus või hiljemalt veebruari alguses,” sõnas Gyongyosi.

Allikas: Voiceofeurope.com