Kätlemisest keeldunud molemipaar jäi ilma Šveitsi kodakondsusest

0
571

Reedel avalikuks tulnud otsuse põhjal ei olnud Šveitsi kodakondsust taotlenud islamiusuline abielupaar piisavalt integreerunud.

Paar taotles kodakondsust Lauseanne’i linnast, aga otsus oli äraütlev. Linnapea Gregoire Junod põhjendas keelduvat otsust asjaoluga, et paar ei austanud sugupoolte võrdsust, edastas uudisteagentuur AFP.

Linna migratsioonikomisjon intervjueeris paari mõned kuud tagasi, et kontrollida, kas nad täidavad kodakondsuse saamiseks vajalikke nõudeid. Reedel avalikustatud otsuse järgi ei olnud nad piisavalt integreerunud.

Linnapea ütles, et nad polnud nõus kätlema vastassugupoolt.

Tõsiusklikud moslemid ei saa endale lubada füüsilist kontakti teise sugupoolega, välja arvatud lähimad pereliikmed. Linnapea Junod ütles selle peale, et Lauseanne pooldab usuvabadust, aga sealjuures peab järgima ka Šveitsi seaduseid.

ALLIKAS:

Moslemipaarile ei antud Šveitsi kodakondsust, kuna nad keeldusid kätlemast teist sugupoolt – eestinen

Reedel avalikuks tulnud otsuse põhjal ei olnud Šveitsi kodakondsust taotlenud islamiusuline abielupaar piisavalt integreerunud. Paar taotles kodakondsust Lauseanne’i linnast, aga otsus oli äraütlev. Linnapea Gregoire Junod põhjendas keelduvat otsust asjaoluga, et paar ei austanud sugupoolte võrdsust, edastas uudisteagentuur AFP. Linna migratsioonikomisjon intervjueeris paari mõned kuud tagasi, et kontrollida, kas nad täidavad kodakondsuse saamiseks vajalikke nõudeid.