Kentsakas lugu Soomest: varjupaigataotlusele keelduva otsuse saanud migrant “hakkas” homoks – tegi endast homovideo ja fotod, kuid Soome kohus teda ei uskunud!

0
659

Soome kohtu resoluutne otsus: intiimne video pole piisav tõendamaks enda homoseksuaalsust!

Kuna Iraagis on sõjategevus lõppenud, siis algab Soomes suur iraaklaste väljasaatmine. Paljud keelduva otsuse saanud Iraagi varjupaigataotlejad on viimase õlekõrrena “hakanud” kristlasteks või homodeks, sest teadupärast neile vähemustele islamiriikides ei halastata, vahendab Helsingin Sanomat.

Bagdadist pärit 20-aastane mees taotles Soomes varjupaika seksuaalse sättumuse alusel. Migratsiooniamet lükkas mehe taotluse tagasi. Mees kaebas otsuse edasi Ida-Soome halduskohtusse, kuid otsus jäi jõusse. Mees läks asjaga edasi.

Kõrgemale Halduskohutule (KHO) esitas mees juba “intiimsed” fotod ja videod, mis kujutavad teda “homoseksuaalsetes aktides”. Aga tühjagi! Kõrgem Halduskohus samuti ei pidanud mehe väiteid usutavaks ning leidis, et ta ei vaja rahvusvahelist kaitset.

Kõrgema Halduskohtu otsust võetakse arvesse ka teistes sarnastes juhtumites.

Lühidalt võib kohtuotsuse kokku võtta: “Ega siis üks kord meest veel homoks ei tee!”


Intiimi video ei riitä näytöksi turvapaikanhakijan homoseksuaalisuudesta – nuori irakilaismies jäi ilman turvapaikkaa Suomessa

Korkein hallinto-oikeus (KHO) ei hyväksynyt tuoreessa ratkaisussaan intiimiä valokuvaa ja videota riittäväksi osoitukseksi turvapaikanhakijan homoseksuaalisuudesta. Irakin Bagdadista kotoisin oleva noin 20-vuotias mies haki turvapaikkaa seksuaalisen suuntautumisensa perusteella. Korkein hallinto-oikeus ei pitänyt miehen kertomusta homoseksuaalisuudesta uskottavana ja katsoi, ettei hän ole kansainvälisen suojelun tarpeessa. Maahanmuuttovirasto hylkäsi alun perin miehen turvapaikkahakemuksen marraskuussa 2016.