Kersti Kaljulaid saab lisaks presidendipalgale Euroopa kontrollikojast iga kuu ligi 12 000-eurost toetust

0
1541

President Kersti Kaljulaid saab kuni järgmised kolm aastat Euroopa kontrollikojast lisaks presidendipalgale ka ligi 12 000-eurost üleminekutoetust (3 aastat 12000€ Brüsselist = 432000€) + palk siin.

Selle raha eesmärk on avalikus ametis olnutele kindlustada, et teatud aja vältel peale nende ametiaja lõppu oleks nende finantsiline kindlus teatud tasemel tagatud. Seda siis senikaua, kuni nad leiavad samal tasemel palgaga töökoha või kuni nimetatud periood läbi saab, ütles kontrollikoja esindaja.

Üleminekuhüvitise suurus sõltub aga sellest, kui kaua oli kontrollikoja liige ametis. See varieerub 40-65 protsendi vahel kontrollikoja liikme palgast ning seda võib vähendada, kui nad leiavad makstaval perioodil tulutoova tegevuse.

Presidendi avalike suhete nõuniku Taavi Linnamäe sõnul töötas Kersti Kaljulaid kontrollikojas pisut üle 12 aasta, nii et ta saab seaduse kohaselt iga kuu hüvitist 60 protsenti tema sealsest ametipalgast ja kolm aastat pärast kontrollikojast lahkumist (sest tõenäoliselt Kaljulaid selle aja jooksul samaväärse palgaga tööle ei suundu – toim.).

Seega saab Kaljulaid lisaks ligi 5200-eurosele presidendipalgale ka iga kuu 12 000-eurost hüvitist, kuna Kaljulaidi palk oli kontrollikoja esindaja kinnitusel umbes 20 000 eurot.

Leedu president loobus poolest palgast

2009. aastal ütles ametisse astunud Leedu president Dalia Grybauskaite ära poolest riigipea ametipalgast, mis ulatus 21 000 litini (6100 eurot) kuus. Grybauskaite ütles, et pool palka katab täielikult tema vajadused, kuna lisaks riigipea palgale saab ta endise eurovolinikuna iga kuu netosummas 7900 eurot Euroopa Liidu kassast.