Kliimaaktivist Greta Thunbergi perekonnal on Tais suvila ja nad on osanikud Keenias asuvas kullakaevanduses

1
7636

Aftonbladetis oli lugu, et Greta perekonnal on suvila Tais ja nad on osanikud Keenias asuvas kullakaevanduses. Huvitav kuidas on lood Keenia kaevanduse töötajate vanusega. Tihti töötavad neis ettevôtetes pehmelt öeldes noored inimesed et mitte öelda lapsed.

On kokku lepitud, et 5,5 miljardil inimesel lubatakse suurendada CO2 heitkoguseid ilma piiranguteta ja seni, kuni nad seda soovivad. Samal ajal peaks 2,4 miljardit inimest oma heitkoguseid vähendama nii, et 1,5 C tôusu ei ületataks.

PARIISI LEPING ei suuda mitte kunagi oma eesmärki saavutada. Kuna 5,5 miljardit inimest suurendavad oma heitkoguseid tulevikus rohkem kui enam kui 2,4 miljardit neid suudab vähendada.
Lepingu kohaselt peavad 2,4 miljardi elanikuga arenenud riigid vähendama oma kliimaga seotud emissioone, et mitte ületada 1,5°C tôusu ja samas toetama arengumaid, kellel pole piiranguid ette nähtud. Ning arenenud riigid kohustuvad seda tegema sõltumata sellest, milline môju on piirangutel nende majandusele või ühiskonnale.
Samal ajal vôivad 5,3 miljardit arengumaade inimest eraldada nii palju CO2, kui nad vähegi soovivad. sest
1) nad ei ole lepinguga seotud enne 2030. aastat ja
2) nende suhtes leping ei rakendu sellisel juhul, kui nad leiavad, et heitkoguste vähendamine takistaks nende arengut.

Näiteks Hiinal lubatakse 2030. aastani suurendada oma heitkoguseid, samal ajal kui kärped, piirangud ja maksed langevad Euroopa riikidele.
Hiina elektrijaamade tööstuse väga mõjukas amet tegi ettepaneku, et Hiina suurendaks 2030. aastaks oma söeküttel töötavate elektrijaamade võimsust 1300 gigavatini. See tähendaks praeguse võimsuse kasvu 30%. Kasv oleks suurem kui praegune söeküttel põhinev koguvõimsus on näiteks Ameerika Ühendriikides.

Ratsionaalne seisukoht on: uurime, kui suures ulatuses ja kui paljud kliimamuutust môjutavad tegurid on üldse inimese poolt môjutatavad, ning seejärel hindame mitmesuguste sekkumiste tõhusust ja nende majanduslikku jätkusuutlikkust.

Öko-ängistuse poolt tekitatud kollektiivne Münchhauseni efekt Grete Thunbergi esituses:
“Te olete mu lapsepõlve varastanud. Me kõik sureme varsti. Kuidas sa julged, sa vastik labane jumalakartlik lääne täiskasvanu?!
Oh, ma ei loe oma süüdistuses üles maailma suurimaid saastajaid Hiinat( Hiinal on 2623 söeelektrijaama ja ehitamisel on 1171 uut) ja Indiat ( Indial on 589 ja ehitamisel on 446 uut söeelektrijaama) kuna nad on nii üllad arengumaad. Kuidas sa julged!? Mul pole mingit tulevikku.”

Õige … sellele pole ühtegi rahuldavat vastust. Kui ainult kultusega ühineda ja korrata pidevalt mantrat.

Toimetas: Martti Kolk (Facebook)

1 kommentaar

  1. Rahvasuu räägib, et sitt ujub ise pinnale – ainus – kuidagi kaua tõusis ülesse – kas nii hästi mätsitud 🙂

Comments are closed.