Kohtunike jõulukink sõbrale? Riigireetur Herman Simm sai vanglast välja

0
729
Herman Simm. Foto: PPA

Pärast 11 aastat ja kahte kuud sai täna peaaegu vaba mehena vanglamüüride vahelt välja riigireetur Herman Simm. Vanglaväravas ta pikemaid kommentaare ei jaganud, märkis vaid: “Häid jõule,” kirjutab Delfi.

Ta vabanes Tartu vanglast täna hommikul pärast kella kümmet.

25. veebruaril 2009 tunnistas Harju maakohus Simmi süüdi riigireetmises ning asutusesisese teabe edastamises ja mõistis talle kokkuleppemenetluse tulemusena liitkaristuseks 12 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistuse ning Simmilt mõisteti välja kaitseministeeriumi esitatud tsiviilhagi kuriteoga tekitatud kahju osas 20 155 000 krooni (ligi 1,3 miljonit eurot).

“Mis tehtud, see tehtud,” ütles riigireetmises süüdi mõistetud Hermann Simm toona kapo ülekuulamisvideos. “Ja ausalt öeldes… tuleb vastutust kanda.”

Tänavu detsembri hakul otsustas Tartu maakohus vabastada Simm temale tingimisi enne tähtaega. Tartu maakohus toob värskes määruses välja, et mida raskemaid kuritegusid on inimeselt karta, seda väiksem peab tema ennetähtaegseks vabastamiseks olema nende aset leidmise tõenäosus. Simmi puhul hindas kohus retsidiivsusriski väga madalaks. Kohus leidis, et Simmi ligipääs erinevale salastatud informatsioonile ning dokumentidele, mis võiks huvi pakkuda välisriikidele või nende organisatsioonidele, on ülimadal.

Allikas: Delfi.ee