Kõigi Prantsusmaa 2019. aastal: kevadel oli mõrvade kõrghooaeg

0
694

Sel kevadel mõrvati Prantsusmaal ligi 250 inimest, mis oli 16% rohkem kui eelmisel kolmel kuul.

Prantsusmaa väljaande Le Figaro andmetel registreeriti ajavahemikus 1. mai kuni 1. juuli kokku 248 mõrva. Ainuüksi juulis toimus 101 mõrva.

Organiseeritud kuritegevuse teabe-, luure- ja strateegilise analüüsi teenistus (SIRASCO) teatas, et paljusid tapmisi võib seostada organiseeritud kuritegevusega. Agentuuri teatel on kättemaksutapmised palju tavalisemad, paljud neist on lepingulised tapmised ehk palgamõrvad.

Perevägivald on ka Prantsusmaal üpris kasvav probleem. 2018. aastal tapeti koduvägivalla tagajärjel 121 naist.

Eelmisel kuul toimus riigis eriti julm juhtum, kus üks abikaasa tappis oma naise, purustades teda oma sõidukiga vastu seina. Marignane’i omavalitsusüksus Marseille lähedal nägi veel ühte jõhkrat juhtumit, kus rase naine leiti oma sõidukist, tema kõhus oli mitmed kuulihaavad.

Viimastel kuudel on Prantsusmaad raputanud mitu kõrgetasemelist mõrvajuhtumit, mis on seotud migrantidega.

Ühel juhtumil arreteeriti Valentonis Pakistanist pärit ebaseaduslik sisserändaja, kuna tema auto pagasiruumist leiti kuu aega tagasi kadunuks jäänud kohaliku Prantsuse ülikooli tudengi surnukeha. Uurijate sõnul oli 23-aastane Sandra B. surmani lämmatatud.

Juulis arreteeriti Prantsusmaa edelaosas 24-aastase Johanna Blanesi vägistamise ja mõrva eest Süüriast pärit sõjaväelasest migrant. Kerge vaimse puude käes kannatanud noor ema alasti keha leiti jalakäijate tunneli alt. Politsei arvab, et Johanna naasis parasjagu ööklubist koju, kui teda ründas sõjaväelase taustaga migrant. Naist peksti, vägistati ja lõpuks kägistati surnuks.

Allikas: Voice of Europe