Kolm Itaalia Viie Tähe Liikumise senaatorit lõid käed Matteo Salvini Liigaga

0
327

Itaalias liitusid kolm Viie Tähe Liikumise (M5S) senaatorit Matteo Salvini Liigaga, mis on endiselt Itaalia populaarseim partei.

Salvini tervitas kolme senaatori otsust: „Meie uksed on avatud kõigile, kes on järjekindlad, kompetentsed ja suhtuvad oma töösse tõsiselt, kellel on Itaalia arengu tarvis positiivseid ideid ja kes ei ole Demokraatliku Partei tuhvli alune. Koos hakkame me töötama reformide, õigusmõistmise tõhustamise ja Itaalia ülikoolide uuele elule kutsumise nimel.“

Uga Grassi, ühe parteid vahetava senaatori sõnul annab Liiga ja Salviniga liitumine talle võimaluse tegeleda laiemalt Lõuna-Itaalia arenguga.

Salvini teatel tegid senaatorid oma otsused ise, ilma Liiga kutseta. „Meiega liitusid mõned Viie Tähe senaatorid, aga mitte sellepärast, et me neile midagi pakkusime, vaid põhjusel, et nad tundsid end petetuna.“ Salvini kritiseeris M5S juhti Luigi Di Maiot ja partei asutajat Beppe Grillot nende ebajärjekindluse ja võimetuse tõttu seista vastu praegu valitsuses olevale Demokraatlikule Parteile ja globalistlikule eliidile.

2018. aasta valimistel kogus vasakpoolne Viie Tähe Liikumine ligi 33% häältest, kuid praeguseks on nende toetus kukkunud 17,5% peale. Samal ajal on Salvini ja Liiga toetus tõusnud 17,4 protsendilt 31,5 protsendini.

Kui täna moodustataks Itaalias paremtsentristlik koalitsioonivalitsus, millesse kuuluks  Salvini Liiga, rahvuskonservatiivne erakond Itaalia Vennad, ning koos Forza Italiaga, koguks see ligi 49% valimisõiguslikest Itaalia kodanike häältest.

Valitseva MS5 ja Demokraatliku Partei koalitsioon sai viimaste küsitluste kohaselt pisut üle 35% rahva toetusest.

Allikas: Voice of Europe, Uued uudised