Kommentaariumist: olukorrast riigis palkmaja näitel

0
676
  1. Reformierakond tegeleb välisfassaadi värvimisega, mille tulemusena paistab maja väljaspoolt vaatlejale kaunis, kuid siseruumides ei ole 15 aastat remonti tehtud ning sealsete elanike elamistingimused halvenevad päev-päevalt. Vaid pööning on üles vuntsitud, kus siis priviligeeritud seltskond elab ning allpool elavatele laias kaares kraevahele …
  2. Keskerakond eelistab paaris toas kosmeetilist remonti teha. Teistes tubades elavatest elanikest nad eriti ei hooli. Välisfassaadist on suht kamakaks – tähtis on kaunilt renoveeritud toas oma toiduahelat nuumata ning enne valimisi visata mõned pärlid kõrvaltubades elavatele sigadele.
  3. Sotsiaaldemokraadid jooksevad mööda maja pintsli, haamri ning drellga ringi, lüües naelu sinna, kus need olema ei peaks ning võõbates seintele vikerkaari. Aegajalt puurivad nad valedesse kohtadesse tuulutusauke, mille tulemusena kaob majast raske vaevaga köetud soojus.
  4. Vabaerakond istub niisama, võngutab pussutades elutoa nurgas õhku ning ei adu üldse, mida majaga peale hakata. Aegajalt kujutavad ette, et nad on katuseparandajad, kuid ikka ja jälle hakkab katus vett läbi laskma.
  5. EKRE kratsib kukalt ning togib varbaga palkmaja alumisi palke, mis on üsna pehkinud ning vajavad kiiremas korras väljavahetamist. Ei ole ju mõtet värvida fassaadi, tikkida kardinaid ning pintseldada toolijalgu, kui maja on sisuliselt kokku kukkumas. Mida rohkem EKRE pehkinud palke avastab, seda enam see teisi ärritab.