Konservatiivid seadsid politseiametniku objektiivsuse kahtluse alla

0
3934

Politseiametnik ja endine veebikonstaabel Maarja Punak jagas oma FB-kontol err.ee uudist, milles “Spetsialistid” pidasid EKRE noorte relvadega poseeritud fotosid sotsiaalmeedias viha õhutavateks.

“Kui sulle tundub, et mõni sotsiaalmeedias leviv pilt mõjub ähvardavana, siis anna sellest teada veebikonstaablitele ning kui oht on kohene, siis 112. Las meie vaatame ja hindame ning vajadusel vestleme pildi postitajaga, et päriselt aru saada, mida sellega öelda sooviti. See ei tähenda, et lasketiirus ei või enam endast ja relvast pilti teha. Ikka võib, kuid relva suunamine teisele inimesele ja sõnumite juurdekirjutamine, milles soovitakse kellelegi haiget teha, võib oluliselt muuta selle pildi tähendust. #hoiamesotsiaalmeediapuhtana #märkarelva,” kirjutab Punak oma postituses.

See ei jätnud külmaks ka konservatiive.

Edmond Penu kommenteeris Punaku postitust fotoga, milles politseinik on oma profiilipildile lisanud “tühja südame”.

“Mina küsiks hoopis kas politseiametnik ei peaks jääma tänasel poliitilisel maastikul erapooletuks ja professionaalseks?”

 

 

 

 

 

 

Sellele vastab ka meie portaali toimetaja

“Selline ei tohiks politseis töötada. Pole siis ime, et politsei valib kelle avaldust ta vastu võtab ja juurdlema hakkab ja kelle mitte,” kirjutas Reimo Sillamaa.

Lisaks tuletas Sillamaa Punakule meelde tema ametivannet:

§ 10. Politseivanne
«Astudes politseiteenistusse, annan mina, (ees- ja perekonnanimi), vande olla ustav Eesti põhiseaduslikule korrale, juhinduda KÕRVALEKALDUMATULT seadustest, hoida riigi- ja ametisaladust, rakendada minule antud võimu ÕIGLASELT ja ERAPOOLETULT ning täita AUSALT ja kohusetundlikult teenistuskohustusi.»

Keegi Tõnu aga arvas, et Punaku puhul on “kõik lihtne – eraelus elad tühja südamega, lähed tööle ja seal saab süda täis.”

Politseiametnik: “Minu 16-aastase karjääri jooksul ei ole keegi seda varem kahtluse alla seadnud”

“Väga õige küsimus, kuid vale alus. Mina politseinikuna pean olema erapooletu ning kõiki võrdselt kohtlema. Minu 16-aastase karjääri jooksul ei ole keegi seda varem kahtluse alla seadnud. Antud intervjuus ei saa mulle ette heita seda, et ma poleks objektiivselt vastanud, sest selgitasin vaid seadust ning politsei tegevust, kui taolised relvadega pildid meile edastatakse.

Teemaks ei olnud kellegi erakondlik kuuluvus, vaid siiski noored ja relvad. Küll aga on juurde lisatud pilt pärit minu isiklikult kontolt.

Kõigi Eesti liikumine seisab üksteist austava, hooliva, väärika ja võimalusterohke Eesti eest ning pole seotud konkreetse parteiga. Ja ka siis, kui minu profiilipilt oleks mõne konkreetse erakonna värvides, ei ole ma kuidagi rikkunud põhiseadust või politseivannet, sest Eesti kodanikuna on ka minul õigus omada poliitilisi vaateid ning, veelgi enam, hääletada valimistel. Küll aga pean ma jälgima, et oma tööd tehes lähtuksin ma seadusest ja PPA kui organisatsiooni põhiväärtustest ning minu hinnangul ei ole ma neid ei selle intervjuuga ega varasemate tööde ja tegemistega kuidagi rikkunud,” kirjutab Punak.

Penu: “Hea et see nüüd teemaks tuli.”

“Hea et see nüüd teemaks tuli. Näete Maarja, alati on esimene kord ja leidub ka esimene küsija. Mis on vahe liikumisel, erakonnal ja maailmavaatel tehke algatuseks see omale selgeks. Kui see pole Teie arvates poliitika siis mis on? Olen hoopis teistsugusel arvamusel, tegemist on poliitilise liikumisega ja see näitab ka suunda kelle poole te oma arvamuses kaldute. Siin on kaks võimalust, lahkuda politseist sest selgelt on rikutud EV politseile antud vannet või eemaldada märk profiilist, mis näitab millist poliitilist maailmavaadet te pooldate. Kahjuks seab see kahtluse alla ka tulevikus teie objektiivsuse asjade lahendamisel, sest me ei saa siin enam objektiivsusest rääkida ,ega ju?” kirjutas Penu vastuseks politseiametnikule.