Koroonaviirusest hoolimata: “Mission Lifeline” soovib migrante lennukiga Saksamaale tuua

0
282

Pagulasorganisatsioon “Mission Lifeline” on kogunud piisavalt raha, et lennutada Kreekast Saksamaale mitukümmend migranti. Ühing on mõne päeva jooksul kogunud umbes 55 000 eurot (kokku on kogutud 110 000 eurot). Sellega rahastataks kahte Boeing 747-300 lendu. Ühingu eesmärk on Kreeka laagritest ümber asustada Saksamaale umbes 150 inimest, vahendab parempoolne Saksa nädalaleht Junge Freiheit.

“Mission Lifeline” saaks nüüd ehitada üles oma tsiviillennunduse Lesbose ja Berliini vahel. Organisatsioon on juba edukalt pidanud läbirääkimisi Kreeka lennuteenuse pakkujaga. Hetkel on puudu ainult föderaalse siseministeeriumi luba Saksamaale maanduda. Ilma selleta on organisatsioon süüdi ebaseaduslikus inimkaubanduses.

Saksamaa siseministeerium hoiatab “meelevaldse tegevuse eest”

“Mission Lifeline” on ka veenmas teisi EL riike Kreekast migrante viivitamatult vastu võtma. “COVID-19 puhkemine laagrites tooks kaasa lugematu arvu surmajuhtumeid,” selgitab organisatsioon enda tegevuse eesmärke.

Siseministeerium teatas aga, et “soovitab mitte tõsta Kreeka saarte niigi pingelises olukorras olevate varjupaigataotlejate ebareaalseid ootusi meelevaldse lähenemisviisiga. Varjupaigataotluse läbivaatamine on puhtalt valitsuse ülesanne.”

Mehemürakad tüdrukute asemel

Viimati tekitas diskussioone peaaegu 50 nooruki asustamine Kreeka laagritest Saksamaale. Föderaalvalitsus teatas märtsis, et toob peamiselt riiki saatjata või haiged lapsed ja enamuse tüdrukutest. Möödunud laupäeval maandus aga ainult neli tüdrukut .

Eriti rohelised on juba mitu kuud nõudnud sisserändajate kiiret ümberjaotamist Kreeka saartelt teistesse ELi riikidesse. Berliini õigussenaator Dirk Behrendt (rohelised) tegi ettepaneku varjupaigataotlejate majutamiseks hotellidesse , kuna need hooned on koroonaviiruse tõttu enamasti vabad.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.