Kreeka peapiiskop: “Islam ei ole religioon, see on poliitiline partei”

0
390

Kreeka peapiiskop Hieronymos II ütleb, et ta usub, et islam pole religioon, vaid “poliitiline partei” ja need, kes islamisse usuvad, on “sõjarahvas”.

Ateena peapiiskop Hieronymos II ja Kreeka tervikuna väljendasid oma arvamust islami kohta, rääkides õigeusu kiriku rollist 1821. aasta revolutsioonis, kui Kreeka vabanes Türgi osmanite okupatsiooni alt.

“Islam … ei ole religioon, see on poliitiline partei, see on poliitika ajamine ja seal on oma sõjarahvas … see on islamile iseloomulik,” ütles peapiiskop.

Peapiiskop meenutas ka seda , et õigeusu kiriku vaimulikud olid Kreeka Vabadussõjaga  tugevalt seotud ja seetõttu olid paljud revolutsiooni ajal olnud lipud kristlikke ristidega.

Allikas: Kansalainen.fi

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.