Kreekast Prantsusmaale asustatakse ümber 400 varjupaigataotlejat

0
265

Kuna suur arv Kreekasse saabuvaid ümberasujaid avaldab selle infrastruktuurile jätkuvalt tohutut survet, teatas Prantsusmaa, et võtab vastu 400 varjupaigataotlejat, peamiselt Vahemere riikidest. 

Prantsuse suursaadik Ateenas Patrick Maisonnave mainis ka, et Prantsusmaa aitab Kreekal suur hulk sisserändajaid kodumaale tagasi saata, kelle varjupaigataotlus on tagasi lükatud, kirjutab Kreeka ajaleht I Kathimeriní.

“Saatsin Kreeka ametivõimudele Prantsuse siseminister Christophe Castaneri kirja, milles ta soovitab kahe riigi vahel tõelist koostööd rände- ja varjupaigaküsimustes,” rääkis Maisonnave Ateena-Makedoonia uudisteagentuurile.

„Järgmise paari kuu jooksul võtab Prantsusmaa vastu 400 Kreeka territooriumile sisenenud inimest. Tahame Kreekat aidata, et nad saaksid viimastel kuudel suurenenud rändevoogudega toime tulla. Üksikisikute jaoks, kelle [varjupaigataotlus] on tagasi lükatud, viime koostöös Kreeka ja Frontexiga läbi nende saatmise päritoluriiki,“ lisas Maisonnave.

Olukord Kreeka Egeuse mere saartel on muutunud nii kohutavaks, et kohalikud omavalitsused on kavandanud proteste rändajate vähese sissevoolu pärast Kreeka saartele. Ametlike andmete kohaselt on eelmisel nädalal saartele saabunud üle 1000 uue sisserändaja.

Ainuüksi sel aastal  on Kreekasse maandunud ligi  22 000 migranti, mis on kõvasti kasvanud pärast rändekriisi kõrgpunkti aastatel 2015-2016, kui enam kui miljon migranti sisenes Euroopasse peamiselt Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast.

Allikas: Voice of Europe