Kremlimeelse Keskerakonna rahaasjad on kriminaaluurimisel: kahtlustatakse keelatud annetusi

0
602

Riigiprokuratuur otsustas kolmapäeval, et erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) edastatud materjalide alusel on alust selgitada reklaamiärimees Paavo Pettai ja Keskerakonna rahalisi suhteid kriminaaluurimises.

Foto: Keskerakond

Kriminaalmenetlust viiakse läbi karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb keelatud annetuse tegemist ja vastuvõtmist, kinnitas riigiprokuratuur, vahendab ERRi uudisteportaal.

Edgar Savisaare kunagiste valimisreklaamide autor Pettai ettevõte Midfield OÜ saatis erakondade ERJK ülestunnistuse, kus teatas, et jättis aastatel 2009–2015 Keskerakonnale arveid esitamata 1,24 miljoni euro eest.

Kaarel Tarand ütles ERR-ile eelmisel nädalal, et ERJK-l on piisavalt dokumentaalselt tõendatavaid andmeid arvamaks, et tegemist on keelatud annetusega ehk kuriteokahtlusega.

“Tuleb selgeks teha, kas erakond on saanud keelatud teenust või krediiti,” märkis ta.

Refereeritud artikli täistekst ERRis.


 

Keskerakonna rahaasjad on kriminaaluurimisel: kahtlustatakse keelatud annetusi

Riigiprokuratuur otsustas kolmapäeval, et erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) edastatud materjalide alusel on alust selgitada reklaamiärimees Paavo Pettai ja Keskerakonna rahalisi suhteid kriminaaluurimises. Kriminaalmenetlust viiakse läbi karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb keelatud annetuse tegemist ja vastuvõtmist, kinnitas riigiprokuratuur, vahendab ERRi uudisteportaal.