Kristjan Oad: Tartu Ülikool on otsustanud, et Eesti maksumaksja neile antud ressursse tuleb esmajärjekorras anda välismaalastele

0
1571

Eelmisel nädalal jõudis meediasse, kuidas Tartu Ülikoolis väheneb Eesti üliõpilaste võimalus saada ühiselamukohta, kuna ülikool annab neid eelisjärjekorras välismaalastele, edastab Ärileht.

“Tartu Ülikool väidab, et neil on kohustus anda igale välisüliõpilasele ühiselamukoht. See on vale. Sisuliselt kehtis selline olukord 1. septembrini 2013, ent juba enam kui viis aastat kehtinud välismaalaste seadus ülikoolile sellist kohustust ei pane. Ega ka ükski muu seadus. Kui Tartu Ülikool on otsustanud, et Eesti maksumaksja rahastatud ülikooli ressursse tuleb esmajärjekorras anda välismaalastele, siis öelgu see otse välja,” ütles Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad Ärilehele.

Loe edasi Ärilehe veebist

Kristjan Oad: kui Tartu Ülikool on otsustanud, et Eesti maksumaksja neile antud ressursse tuleb esmajärjekorras anda välismaalastele, siis öelgu see otse välja!

Eelmisel nädalal jõudis meediasse, kuidas Tartu Ülikoolis väheneb Eesti üliõpilaste võimalus saada ühiselamukohta, kuna ülikool annab neid eelisjärjekorras välismaalastele. Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuhi Kristjan Oadi sõnul on selline poliitika seadusevastane, lahenduseks oleks aga ülikooli ühine äriplaan Tartu ettevõtjatega, teatas ettevõtluskõrgkool. – DELFI