Kuidas ja kust jõudsid mitteavalikud kohtupaberid ajakirjandusse?

0
1554

Üks Eesti ajaleht on järjekordselt võtnud endale kohtumõistja rolli ning avaldab kohtuasju protsessi käigus enne otsuse teatavakstegemist. Loomulikult on lisandiks värvikad pealkirjad, kirjutab portaal Uued uudised.

Juba siis, kui uue väliskaubanduse ja IT ministri nimena Kert Kingo välja käidi, küsis Postimehe ajakirjanik süüdimatult temalt, kas ka tal on samasuguseid luukeresid kapis, nagu Marti Kuusikul. Pidades silmas ilmselgelt Kuusikule ja ta perele osaks saanud laimu perevägivalla kohta. Tõlkes oleks see küsimus pidanud kõlama umbes nii, et kas te ka kodus kaasat peksate…

Pool tundi pärast Kingo ministriks kinnitamist ilmus aga juba uudis sellest, et vastsel ministril on pooleli kohtuprotsess riigiga. Kingo selgitas, et käib maksu- ja tolliametiga kohtus töökiusu pärast ja otsus langetatakse 6. juunil.

Ometi urgitseti edasi, sest tegu on ju ometi EKRE liikmega. Kogu selles loos on aga hoopis tähelepanuväärsem see tõik, kuidas ja kust jõudsid mitteavalikud kohtupaberid ajakirjandusse. Kui ajaleht kirjutab, et „Postimehe käsutuses olevatest menetlusdokumentidest selgub…“, siis see teeb tähelepanelikuks ja paneb küsima, kelle huvides on lekitada neid pabereid.

Seni kuni kohtuotsust pole langetatud, on isikuandmed kaitse all, see käib ka menetluses olevate protsesside kohta. Paraku leiab Postimees küllalt põhjust värvikate pealkirjadega asjadele juba eos oma hinnang anda.

Allikas: https://uueduudised.ee/