KÜSITLUS: poolakad ei toeta samasooliste abielu ja leebemaid abordiseaduseid

0
913

Valdav enamus poolakaid on rangelt homoabielu, LGBT-paaride lapsendamise vastu ja riigi kehtivate abordiseaduste muutmise vastu, selgub turu- ja sotsiaaluuringute instituudi (IBRiS) uuest uuringust.

On ülekaalukalt vastuseis ideele, mille kohaselt lubatakse samasoolistel paaridel lapsi adopteerida:

  • VASTU oli 60% poolakatest,
  • 13,1% väitis, et tõenäoliselt mitte
  • ja ainult 11,3%, kes toetavad seda.
  • Veel 5,4% teatasid, et toetavad seda tõenäoliselt.

Vapustav 64,6% poolakatest teatas samasooliste abielule vastuseisust ja ainult 27,2% teatas, et nad toetavad seda.

Poolas pole küll tsiviilpartnerlus (ehk homoabielu) seadustatud, kuid geipaaride tsiviilpartnerluse puhul on 54,2% poolakatest selle vastu ja ainult 36% toetab või tõenäoliselt toetab seda.

Ligi 76% poolakatest toetab heteroseksuaalsete paaride abielu.

49,9% poolakatest usub, et praegust abordiseadust ei tohiks muuta.

Poolas kehtiva abordiseaduse kohaselt on loote katkestamine lubatud ainult juhul, kui on oht ema elule, loote väärareng või kui rasedus on tingitud vägistamisest või verepilastusest. 

Hoolimata ülejäänud Euroopaga võrreldes suhteliselt rangetest abordipiirangutest, leiab küsitlus, mille järgi 49,9% poolakatest usub, et praegust abordiseadust ei tohiks muuta.

Veel 14,9% arvab, et seadusi tuleks veelgi karmistada, samas kui 28,7% leidis, et nende arvates peaks abordi tegemine olema kergemini teostatav.

Aga mida arvavad poolakad usuõpetuse kohta koolides?

Uuring näitas, et 31,3% toetas usuõpetuse ideed koolides ja 20,1% „tõenäoliselt“ toetas seda. Samal ajal oli 26,7% oli kindlalt selle vastu ja 13,3% küsitletutest oli selle vastu tõenäoliselt.