Kuueaastane poiss on sunnitud elama tüdrukuna

0
944
Kuue aastane James, keda tema ema üritab tüdruk Lunaks muuta. Foto: savejames.com

Kuueaastase Texase poisi ema riietab ja esitleb oma poega tüdrukuna ning ähvardab ühtlasi poisi isa kohtu kaudu, kuna see ei nõustu ema plaaniga sundida nende poega tüdrukuna elama, vahendab LifeSiteNews.

Kuueaastane Texase poiss James elab oma ema juures tüdrukuna, kuid isa juures poisina, nagu ta seda ka ise soovib. Poisi isal Jeffrey Youngeril on aga hetkel kohtulikult keelatud mingilgi viisil oma poja sugu jaatada, sealhulgas tutvustada talle kristlikku õpetust sugude ja seksuaalsuse kohta.

Lisaks meditsiinilistele ja psühholoogilistele ohtudele, mida niinimetatud sooline üleminek endast lastele kujutab, puudutab see juhtum ka vanemlikke õigusi seoses usu- ja sõnavabaduse ning nõuetekohase menetlusega.

Poisi ema Anne Georgulas süüdistas kohtudokumentide kohaselt poisi isa ja oma endist abikaasat lapse väärkohtlemises, kuna viimane ei jaatanud nende poja muutumist transsooliseks “tüdrukuks.”

Anne taotles samuti lähenemiskeeldu poisi isale, üritab temalt ära võtta vanemlikud õigused ja tahab teda ühtlasi sundida tasuma poja visiitide eest transsoolisust jaatava terapeudi juurde ning meditsiiniprotseduuride eest, et muuta James “tüdrukuks.”

Vastuoluline protseduur võib hõlmata ka hormonaalset steriliseerimist, mis võib alata juba kahe aasta pärast, mil James saab kaheksa-aastaseks, et valmistada teda ette hilisemaks soovahetusoperatsiooniks.

Jamesi ema on muutnud oma poja nime Lunaks, riietab teda tüdrukute riietesse ja kingadesse ning meigib teda. James kasutab koolis ka tüdrukute tualetti.

Kohus andis emale ainuõiguse nõusoleku andmiseks Jamesi ja tema kaksikvenna Jude’ipsühhiaatriliseks ja psühholoogiliseks “raviks” ning võttis poiste isalt võimaluse hankida teine ekspertarvamus. Poisi isal on koguni keelatud oma poja juukseid lõigata, pärast seda kui üks õpetaja pärast juukselõikust tema peale Texase lastekaitseametile kaebuse esitas.

Kuna laste psühhiaatrilise ja psühholoogilise ravi kulud kuuluvad Texases lastetoetuse alla, siis võib poisi isa olla sunnitud maksma omaenda poja seksuaalse moonutamise eest.

Kui Jamesi lastearstist ema Georgulas viis oma poja nõustaja juurde, siis valis ta selleks soolise ülemineku terapeudi, kes diagnoosis Jamesile soolise düsfooria. Kuid Walt Heyer, endine transsooline ning soovahetuse kahetsejate eestkõneleja, kirjutas väljaandes The Federalist avaldatud artiklis, et James ei vasta selle diagnoosi kriteeriumitele. Ühtlasi tõi see artikkel juhtumi ka avalikkuse suurema tähelepanu alla.

Selleks, et lapsel saaks diagnoosida soolist düsfooriat, mis kujutab endast psühholoogilist konflikti isiku bioloogilise soo ning tema tajutava sooidentiteedi vahel, peab laps olema oma vastassoolise identiteedi tajumise osas järjepidev, püsiv ja veendunud.

Kuigi Jamesi ema toetab igati oma poja sotsiaalset soovahetust, andes talle kanda ainult naiste riideid ning lisades ta kooli nimekirja tüdruku nimega, ei esine Jamesil Heyeri hinnangul mingeid märke soolisest düsfooriast, kui ta on koos oma isa või teistega, kuna ta eelistab siis riietuda ja elada poisina.

“Tõsiasi, et Jamesi sooline identiteet muutub vastavalt sellele, millise vanema juures ta viibib, muudab soolise düsfooria diagnoosi nii kaheldavaks kui ka kahjulikuks,” leiab Heyer. Lisaks sellele on Heyeri sõnul ka soolise ülemineku terapeut märganud, et James ei ole enda soovis “Lunaks” muutuda järjepidev, püsiv ega veendunud.

“Tugev kontrast lapse eelistatava identiteedi vahel erinevate vanemate juures viibides peaks panema terapeuti soolise düsfooria diagnoosi ümber hindama või isegi tühistama ning peatama kõik sammud soolise ülemineku jätkamiseks,” kirjutas Heyer. “Kuid Jamesi puhul ei ole seda juhtunud.”

Dr Michelle Cretella, Ameerika Lastearstide Kolledži tegevdirektor, nõustus, et James ei vasta soolise düsfooria profiilile. “On selge, et Jamesil ei ole soolist düsfooriat,” ütles Cretella LifeSiteNewsile.

“Transsoolisusse toetavalt suhtuvate lastearstide endi sõnul on poisslaps väidetavalt ‘transsooline’, kui ta järjepidevalt ja veendunult kinnitab, et ta on tüdruk,” ütles ta. “Kui James on aga oma emast eemal, siis kinnitab ta järjepidevalt ja veendunult, et ta on poiss.”

Heyeri artiklis on esitatud üksikasjalik ülevaade Jamesi eripalgelisest käitumisest erinevate isikutega suheldes – tema käitumist kirjeldavad nii tema isa, peresõbrad kui ka perekonda tundev pastor.

Jamesi puhul on järjepidev hoopis see, et kui ta ei ole koos oma emaga, siis heidab ta kõrvale idee, et ta on tüdruk Luna. “James ei väljenda mingit soovi olla tüdruk Luna, välja arvatud siis kui ta on koos oma emaga,” ütles Heyer. “Poisi käitumine näitab väga selgelt, et soolise düsfooria diagnoos ei pea paika.”

“See ei ole mingil juhul tõene ega kliiniliselt korrektne soolise düsfooria diagnoos,” jätkas ta. “Siiski jääb terapeut oma diagnoosi juurde ning jätkab “Luna” soolise üleminekuga.”

“Jamesi väärtuslik noor elu sõltub pelgalt soolise düsfooria diagnoosist, mille on talle pannud terapeut, kes mässib end vikerkaarevärvidesse, kinnitab soolise düsfooria diagnoosi ning heidab kõrvale igasuguse vastukäiva tõestusmaterjali,” ütles Heyer. “Kui Jamesi diagnoosist eemaldada “vikerkaar”, siis variseb see kõik soolise düsfooria kriteeriumite kaalu all kokku.”

“See, mis vaese Jamesiga juhtub, annab tunnistust sellest, kui politiseerituks ja teadusevastaseks pediaatria on laste soolise identiteedi kujunemise osas muutunud,” ütles Cretella, kes on lastearst ja ekspert, kes on sellel teemal ulatuslikult kirjutanud ja rääkinud.

Cretella pakkus välja võimaliku seletuse, miks emad võivad üritada sundida oma poegi tüdrukutena elama. “Mõned emad, kes sunnivad oma poegi tüdrukuid jäljendama, kannatavad ’soolise leinamise’ all,” ütles ta.

“Lastearstid Kenneth Zucker ja Susan Bradley, kes on maailmakuulsad asjatundjad lapsepõlves ilmnevate soolise identiteedi häirete ravimise alal, kirjeldavad kokkupuuteid mõnede emadega, kes tahtsid nii meeleheitlikult tütart saada, et nad langesid pärast ainult poegade sünnitamist sügavasse depressiooni,” selgitas Cretella. “Ema depressioon vähenes järkjärgult vaid siis, kui üks poegadest hakkas naiselikult käituma või lubas tal ennast tüdrukuna riietada.”

Perekonnasõbrad, kes haldavad veebilehte Jamesi päästmiseks, on ühtlasi pidanud blogi, milles on ära toonud selle juhtumi kronoloogia, kohtudokumendid, palved, uurimistöö ja muud ressursid sooideoloogia kohta. Jamesi ema teeb nende sõnul kõik endast oleneva, et hoida isa oma lastest eemal ning tal on selleks palju sotsiaalset ja rahalist toetust, samas kui lapse isa peab iseenda piiratud ressurssidega hakkama saama.

Heyer hoiatas, et autentne diagnoos on lapse seisukohast keskse tähtsusega. “Diagnoos on kriitiliselt oluline,” ütles ta, “kuna lapsele soolise düsfooria sildi külge kleepimine võib lapses esile kutsuda terve rea füüsilisi ja vaimseid tagajärgi ning omada vältavas hooldusõiguse kohtuasjas ka õiguslikke tagajärgi. Vale diagnoos võib aga noore Jamesi elu pöördumatult kahjustada.”

“Täiskasvanute ülesandeks on seda last hoolikalt vaadelda, vaagida ja seada kahtluse alla seda, mis on veel selgusetu ja jääb nii öelda halli alasse ning viimselt kaitsta süütuid lapsi rutakate diagnooside ja järelduste eest milleski nii fundamentaalselt olulises nagu nende sooline identiteet,” leiab Heyer.

Tõlkis Martin Vaher