Kuulsa sisserändevastase romaani “Pühakute laager” autor Jean Raspail suri 94-aastaselt

0
606

Üleeile suri 94-aastasena kuulus ja prohvetliku sisserändevastane romaani “Pühakute laager” autor, prantsuse romaanikirjanik Jean Raspail. Tema romaan on hoiatanud kontrollimatu sisserände ohtudest ja olnud inspiratsiooniks rändevastastele poliitikutele ja aktivistidele.

Kirjanik suri üleeile Pariisi Henri-Dunanti haiglas.

Raspail on kokku kirjutanud üle neljakümne raamatu – romaane, novellide antoloogiaid, reisikirju ja etnograafilisi uurimusi. Kuid tema kuulsaim teos oli vaieldamatult pühakute laager, mis ilmus esmakordselt prantsuse keeles 1973. aastal ja seejärel tõlgiti paljudesse teistesse keeltesse.

Romaan kirjeldab massilist sissetungi Euroopasse ebaseaduslike sisserändajate poolt, kes on pärit kolmandast maailmast. Euroopa valitsused on jõuetud sissetungi peatamiseks, kuna neile öeldakse, et rändajad tulevad kapitalistlikku läänet rikastama, puhastama ja lunastama.

Soovitakse karistada rändajate vastu olevaid inimesi, kuna seda peetakse ebamoraalseks, alistub Euroopa sissetungijatele, kes keelduvad integreerumast Euroopa ühiskonda ja jätkavad tapmist, kes on nende kohaloleku vastu. Vasakpoolsete rühmitused toetavad neid ja ühinevad tapmistega. Lõpuks luuakse kõigis Euroopa riikides sisserännet toetavad valitsused ja võimud sunnivad põliselanikke ümberasujaid oma kodudesse panema.

Ehkki seda võib lugeda nagu tänane olukord on, oli see Raspaili ennustus 1973. aastal, kui massilist sisserännet Euroopasse polnud veel alanud. Hinnanguliselt on kogu maailmas müüdud enam kui 500 000 eksemplari.

1925. aastal sündinud Raspail oli ka tunnustatud maailmarändur, kes tundis huvi traditsiooniliste elanikkonna vastu, keda ohustas modernsuse rünnak. Ta oli traditsiooniline katoliiklane ja liberalismi vastane, nagu näitasid paljud tema teosed. Tema 1990. aasta romaan Sire kirjeldab Prantsuse Vabariigi läbikukkumist ja monarhia taastamist.

Ta jäi kogu oma hilisema elu jooksul Prantsusmaa sisserändepoliitika kriitikuks ja talle esitati süüdistus 2004. aastal Prantsusmaa vihakõneseaduste alusel rassilise vihkamise õhutamises, ehkki kohus süüdi teda ei tunnistanud.

1970. aastal pälvis Raspail kogu oma teoste eest Académie française’i poolt Jean Walteri auhinna.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.