Läänemerel on läinud tuliseks – USA, Suurbritannia ja Rootsi saatsid välja oma lennukid

0
2583
Kujutis: Twitter

Venemaa teatas eile ootamatult, et korraldab Läänemerel 1-9. augustini hiiglasliku sõjalise õppuse, milles osaleb 69 laeva, 58 lennukit ja üle 10 000 sõjaväelase. Õppus mõjutab Läänemerel laeva- ja lennuliiklust.

Õppus kestab kuni järgmise nädala reedeni. See tuli Lääneriikidele üllatusena ja seetõttu saatsid USA, Suurbritannia ja Rootsi kiiresti välja oma luurelennukid. Praegu on Läänemere piirkonnas, kaasa arvatud Eesti kohal tervelt kuus USA, Briti ja Rootsi luurelennukit, mis on erakordne.


Õppust Ookeanikilp 2019 juhib Vene laevastiku juht admiral Nikolai Jevmenov. Venemaa korraldas samalaadse õppuse eelmisel aastal Vahemerel.

Allikad:

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.