Lähis-Ida konflikt kristluse ja islami vahel on jõudnud Rootsi

0
1673

Täna elab Rootsis umbes 120 000 süüria kristlast. Kuigi paljud neist põgenesid Lähis-Ida genotsiidi eest, ei ole ikka nad veel pääsenud rünnakute eest, mille eest nad kodumaalt põgenesid. Toimuvad rünnakud ja ähvardused nende organisatsioonide ja kirikute vastu.

Korduvate rünnakute tõttu on Rootsi Süüria Rahvusliit tugevdanud turvameetmeid, alates kaameratest kuni turvatöötajatele valveni välja, teatas ajaleht Samhällsnytt.

Süüria rahvusliidu hiljutisel Facebooki postituse all on mitmeid ähvardusi, mis on araabia keeltest.

Föderatsiooni pressiesindaja sõnul pole see konkreetne juhtum esimest korda. Kõige sagedamini edastatakse ähvardusi telefoni teel, ning helistajad räägivad kas rootsi keelega, millel on tugev Lähis-Ida aktsent või isegi araabia keeles.

Politsei aga on otsustanud, et ei taha seda asja uurida.

„Ühel hetkel ütlevad nad, et nad teevad sama ka Rootsis, nagu nad tegid meiega Lähis-Idas. Lähis-Idas on kristlaste vastu toime pannud genotsiidi. Me oleme nende rünnakute eest Rootsi põgenenud, kuid nad on meile järgnenud,” ütles pressiesindaja.

Süüria rahvuslik liit on korduvalt pöördunud ametivõimude poole, kuid ei saanud sealt abi.

„Inimesed, kes tegid Lähis-Idas kohutavaid kuritegusid, on nüüd siin… ja see näitab, et Rootsis on peagi kodusõda,” ütles pressiesindaja.

Süüria kristlikud kirikud Rootsis on saanud mitmeid pommiähvardusi ja mitmetele on tehtud süütamisrünnakuid, nagu Saint Afremi kirik Södertäljes ja Püha Maarja kirik Norrköpingis.

Allikas: Voice of Europe