Lahkuv siseministri hoiatus: Prantsusmaal on kodusõda – ma kardan tulevikku

0
2059

Asja lahkunud Prantsusmaa sotsialististist siseminister Gerard Collomb hoiatas viimases avalduses, et kodumaal on kohutav kriisiolukord, edastab Voice of Europe.

“Ma käisin kõige ohtlikemas äärelinnades, olukord on väga halvenenud, kui mitte lausa kriitiline (…) täna, me elame üksteise kõrval aga kardan, et homme peame elama näost näkku,” sõnas minister.

Collomb on Sotsialistliku Partei liige ja väga sõbralik “vähemustega” (homod, migrandid, feministid). 

Tüüpiline sotsialist: kui riigis on kriis, siis sotsialistid on esimesed, kes uppuvalt laevalt põgenevad! Rotid põgenevadki uppuvalt laevalt – oleme kindlad, et Eestiski on nii. 

Siseminister teenis Macronit alates 2017. aasta maist. Collomb, kes lahkub valitsusest sellise lühikese ajaga, on veel üks löök Macronile, kes on Prantsusmaal niigi ebapopulaarne.

Opositsioonijuht Marine Le Pen oli üllatunud Collomb’i avaldusest: 
“Gérard Collomb näitab, et kontrolli äärelinnades pole – need on plahvatus ohtlikud piirkonnad. Oleksime soovinud sellist tõde kuulda 17 kuud tagasi! “

Prantsusmaa lahkuv minister ei ole esimene, kes julges öelda välja tõde, et riik on kodusõja äärel.

  • Üks Prantsusmaa populaarsematest kirjanikest Eric Zemmour ütles: “Prantsusmaa on riik, kus minevikus on toimunud mitmeid kodusõdu ja tuleviku hoiatusi tuleb tõsiselt võtta.” 
  • Zemmour on varemgi avaldanud Islami vaenulike kirjutusi: “islami sissetung” ehk Prantsusmaal on tulemas kodusõda.” Selle lause eest mõistis Prantsusmaa kohus kirjanikule 5 000 euro suuruse trahvi.
  • Prantsuse professor Christian de Moliner väitiset Prantsusmaa peaks jagunema kaheks riigiks: üks Prantsuse seadusega ja üks šariaadiseadusega.