Lampedusa linnapea raevus: ebaseaduslike sisserändajate hüljatud paadid kahjustavad sadamat

0
429

Itaalia Vahemere ääres asuva Lampedusa linna meeri sõnul on saare sadamast saanud ebaseaduslike sisserändajate hüljatud paatide “ujuv kalmistu”. Linnapea ei süüdista aga sisserändajaid. Selle asemel osutab süüdistav sõrm ametiasutustele, kes pole rämpsuks muutunud laevu ära koristanud.

29. novembril teatas Lampedusa ja Linosa linnapea Totò Martello, et ebaseaduslike sisserändajate poolt hüljatud saare sadamas vedelevad paadid on sadamarajatisi.

“Tugev torm käis üle Lampedusast ja põhjustas seda, mida me kartsime ja millest korduvalt ka varem teatasime: võimude poolt Favarolo sadamas jäetud migrantide paadid muutusid edelatuule ajal laskemoonaks, põhjustades sadamas olevate teistele paatidele tõsist kahju ja tõsist ohtu inimeste kalapaatidele,” kirjutas linnapea Facebookis.


Linnapea sõnul on Lampedusa sadamas migrantide paatide tõttu “igasugu paadi osakesi  vees, merepõhjas ja kallastel”.

Linnapea Martello ei näe aga “paadikalmistu” osas süüd ebaseaduslike sisserändajatel. Selle põhjuseks on hoopis ametiasutused, kes peaksid koristama ohtlikeks jäätmeteks muutunud paadid.

“Viimaste kuude jooksul olen seda teemat korduvalt tõstatanud ning siseministeerium likvideeris eelmise laevahunniku. Kuid siis saabus uus sats, koristamine lõpetati ja Favarolo kaist sai paatide ‘ujuvkalmistu’.”

Linnapea ei kavatse enam seda keskkonnakatastroofi kõrvalt vaadata.

“Kui ametivõimud ei võta kohe meetmeid sadamaala kaitsmiseks ning vee, kalda ja merepõhja puhastamiseks ning kui saarele saabumisel pole sisserändajate paatide utiliseerimiseks automaatset ja pidevat mehhanismi, annan korralduse, et omavalitsus saaks otseselt tegutseda.”

UNHCRi statistika kohaselt on Vahemere kaudu Itaaliasse tänavu saabunud juba 32 576 ebaseaduslikku sisserändajat. Saabunutest pärineb 41,2% Tuneesiast, 12,5% Bangladeshist, 4,7% Pakistanist, 4,5% Côte d’Ivoire’ist (Elevandiluurannik)  ja sama palju Alžeeriast.

Allikas: Kansalainen.fi

 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.