Läti peaminister: Eesti rikkus Lätiga sõlmitud alkoholiaktsiisi kokkulepet ja alustas sõda

0
1331

Eesti rikkus Lätiga sõlmitud alkoholiaktsiisi kokkulepet ja alustas sõda, seetõttu ei jää Lätil üle muud, kuid vastata omapoolse alkoholiaktsiisi alandusega, ütles esmaspäeval pärast koalitsiooninõukogu Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš.

Ta meenutas, et mõne aasta eest sõlmisid riigid kokkuleppe, et Läti tõstab aktsiisi, et läheneda Eesti tasemele. Läti lubas toona teha seda aeglaselt, et vältida alkoholi salakaubandust.

“Meie suureks üllatuseks otsustasid Eesti valitsus ja riigikogu seda kokkulepet rikkuda. Nad kavatsevad alkoholiaktsiisi järsult langetada,” ütles Kariņš, märkides, et see seab Läti väga ebamugavasse olukorda, millele riik on sunnitud “vastama täiesti oma tahte vastaselt”.

“Ma ei taha mingil juhul aktsiisisõda Eestiga, kuid kui Eesti rikub kokkulepet ja alustab meiega sõda, ei jää meil muud üle, kui vastata vastava aktsiisialandusega,” nentis valitsusjuht.

Peaministri sõnutsi tähendab see samm “naasmist umbes eelmise aasta tasemele”.

Läti loodab, et eestlased on valmis istuma läbirääkimistelaua taha ja otsima lahendust, kuigi siiamaani on kõik katsed veenda neid seda sammu mitte astuma olnud kasutud.

Tänavu märtsis tõsteti Lätis kange alkoholi aktsiis Leedu tasemele, mis Eesti omale sellegipoolest alla jäi.

Allikas: Lõunapostimees.ee

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.