Le Pen nõuab president Macroni tagasiastumist, sest president kaotas valimised

0
1011

Prantsusmaa Rahvusrinde juht Marine Le Pen koos oma erakonna kaaslastega nõuab president Macroni tagasiastumist, kuna presidendi erakond kaotas Euroopa Parlamendi valimised. 

Le Peni partei Rahvusrinne võitis Prantsusmaal valimised, võttes endale 23,6 protsenti häältest, Macroni erakond La Republique En Marche’i (LREM), kogus umbes 22,4 protsenti hääli.

Valimisaktiivsus oli Prantsusmaal 51%, mis on 20 aasta jooksul kõrgem.

Võitluskõne ajal ütles Rahvusrinde liider: „Prantsuse valimised on asetatud Euroopa valimiste tippu. Ma näen inimeste võitu, kes uhkuse ja väärikusega on täna õhtul võimu taastanud.”

Le Pen, kes kaotas 2017. aasta Presidendi valimised Macronile, kutsus riigipead üles ametit maha panema, öeldes: „Vabariigi Presidendi ülesanne on teha järeldusi, tal ei ole enam presidendina rahva toetust.”

Varem sel kuul, valimiste eel, viitas Le Pen Euroopa Parlamendi valimistele referendumina Macroni eesistumise kohta, kutsudes teda üles astuma ametist tagasi, kui ta partei ei võida.

„Nii muudab see rahvahääletus Emmanuel Macronit, Euroopa valimiste vastu või vastu. Ma aktsepteerin seda, kuid neil tingimustel peab ta tegema kindral De Gaulle’i: kui ta need valimised kaotab, peab ta lahkuma, ”ütles ta selle kuu alguses.

Le Pen’i sõnu kordas ka 23-aastane Jordan Bardella, kes oli Rahvusrinde üks juhtiv kandidaat.

“President ei suuda oma juhtida prantsuse huve, mistõttu palume tal rahvusassambleest lahkuda,” teatas Bardella.

“Prantsuse inimesed on täna presidenti selgelt karistanud ja õpetanud talle alandlikkust,” lisas ta.

Valimiste tulemustele reageeris ka vabariiklaste ridadesse kuuluv Prantsuse peaminister Edouard Philippe, ning ta sõnas: „See sõnum mille me täna saime on tugev,“ ning lisas: „Omalt poolt tervitan neid tulemusi alandlikult. Kui me lõpetame teisena, ei saa me öelda, et me võitsime. “

Allikas: Voice of Europe