Le Peni hävitamine jätkub: kohtunikud blokeerisid erakonna rahad

0
755

Prantsuse kohtunikud on ilma kohtuotsuseta blokeerinud rohkem kui 2 miljoni euro suuruse riigipoolse toetuse maksmise Marine Le Peni rahvuslikule erakonnale Rahvuslik Liit (endine Rahvusrinne). Le Pen nimetas kohtunike käiku erakonna “surmaotsuseks”, kirjutab The Telegraph.

Prantsusmaal (sarnaselt Eestiga) makstakse erakondadele vastavalt valimistulemustele riigitoetusi. Prantsuse uurivad kohtunikud on otsustanud Le Peni erakonnale maksed peatada. Otsusega külmutati 2,35 miljonit eurot, mis moodustab peaaegu poole erakonna käesoleva aasta toetusest.

“Kohtu-uurijad kohaldavad surmanuhtlust, konfiskeerides meie avaliku toetuse ilma kohtuotsuseta,” ütles Le Pen.

Ilma rahata on erakond “augustiks surnud”, lisas ta.

Rahvusliku Liidu parlamendiliige Sébastien Chenu ütles: “Pärast 15. juulit ei ole me võimelised maksma oma töötajatele, tasuma oma renti ega rahalisi kohustusi.”

Le Peni ja tema erakonda süüdistatakse europarlamendi rahaliste vahendite väärkasutamises. Märtsis otsustas Euroopa Liidu üldkohus, et Prantsuse rahvuslaste juhil Marine Le Penil tuleb maksta Euroopa Parlamendile tagasi ligi 300 000 eurot, mille ta vääralt oma assistendile maksis.

Kogu Marine Le Peni karjääri on pidevalt saatnud mistahes seadusvastaste momentide otsimine tema tegevuses, kohtuasjad, süüdistused ja surve igal elualal, mille eesmärgiks on rahvuslaste liidrit hävitada.