Ligi 80% rootslastest pooldab sõjaväe tänavale toomist

0
270

Rootsit tõsiselt raputanud vägivaldse kuritegevuse kasv, mis on viinud selleni, et valdav enamus rootslasi toetab ettepanekut tuua  sõjavägi tänavale, kes asuks kuritegevuse vastu võitlema.

Göteborgi SOM-i instituudi hiljutises uuringus ütles koguni 78% vastanutest, et pooldavad sõjalise jõu kasutamist kuritegevuse vastu võitlemisel. 54% nimetas relvajõudude rolli politsei abistamisel raskete kuritegude vastu võitlemisel väga oluliseks, kirjutab ajakiri Dagens Nyheter .

Alates sellest, kui armee lasi 1931. aastal politsei juhitud operatsioonis Ådalenis maha viis streikivat töötajat, on politsei ja armee koostöö olnud Rootsis tundlik teema. Koostööd keelab ka relvajõudude tsiviiltegevuse määrus.

Uuringu kohaselt on muutuste nõudmine enamuse tahe ja sõjalise abi osutamine. Samal ajal pooldab vähemus riigi sõjalise jõu kasutamist väljaspool Rootsit.

Enamik rootslasi (73%) usub, et Rootsi armee põhiülesandeks on eelkõige kaitsta ühiskonna põhifunktsioone terrorirünnakute eest, millele järgneb Rootsi piiride kaitsmine teiste riikide ohtude eest ja tsiviilvõimude abistamine kriisiolukordades, mida toetas 60% vastanutest.

Pärast hiljutist vägivallalainet, mis peaaegu hävitas sisserändajatega asustatud Göteborgi äärelinna, Hjällbo, milles kuritegelikud rühmitused arveid klaarisid, tegi Rootsi suurim opositsioonipartei Mõõdukas koalitsioon ettepaneku saata politseid toetama sõjaväe.

Näiteks soovitas Göteborgi linnanõunik Hampus Magnusson sõjaväelased panna ametisse teetõkete seadmiseks või sõidukite kontrollimiseks.

Allikad: Dagens NyheterSputnik News , Mv-lehti

Loe ka:

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.