Liibüa admiral: vabaühendused on anarhistid, kes sekkuvad Vahemerel kooskõlastatud päästetöödesse

0
791

Liibüa rannavalve pressiesindaja admiral Ayoub Qassem hoiatab, et kui valitsusvälised organisatsioonid jätkavad oma tegevust Vahemerel, siis paadiränne Euroopasse hakkab järsult kasvama.

Admiral ütleb, et vabaühendused tuleb päästeoperatsioonidest eemal hoida, sest nad teevad koostööd inimkaubitsejatega ja tõenäoliselt ka maksavad neile inimeste eest, keda nad Euroopasse toovad.

“Valitsusväliste organisatsioonide tegevus julgustab üha rohkem sisserändajaid sisenema Sahara-tagusest Aafrikast Liibüasse ja suurendama sellega survet Euroopale,” ütles Qassem meediaagentuurile Agi. Selle tagajärjel suureneb nõudlus inimkaubitsejate järele, et nood aitaksid üha rohkematel inimestel merd ületada, ning smugeldajad teenivad järjest suuremaid summasid.

“Itaalia valitsus ei tohi enam lubada vabaühenduste laevade poolt päästetud inimestel seal maabuda. Vastasel juhul levib taas “Euroopasse väljarände kultuur”, millel on märkimisväärne mõju Liibüale ja Itaaliale,” lisas admiral.

Ta mõistis samuti hukka “valitsusväliste organisatsioonide pideva sekkumise päästetöödesse”. “Me ei saa jooksvalt võistelda nende laevadega. Kui meie sekkumine on päästetööde koordineerimiskeskusega kinnitatud, ei tohi teised vahele tulla. Me ei taha konflikti valitsusväliste ühendustega,” ütles Qassem.

Praegu on Liibüas umbes 600 000 Euroopasse pürgijat. Liibüat ei peeta enam turvaliseks riigiks pärast hiljuti Tripoli lähedal asuva kinnipidamiskeskuse pommitamist, kus elab 600 rändajat, peamiselt Sudaanist ja Eritreast. Rünnakus sai surma 44 inimest, 130 sai viga. Liibüa on ähvardanud need keskused sulgeda ja migrandid kõigi tuulte poole laiali lasta.

Liibüa admiral toetab Itaalia siseminister Matteo Salvini karmimat poliitikat oma sadamate sulgemisel valitsusväliste organisatsioonide laevade jaoks ja anarhistlike vabaühenduste tegevuse piiramisel.

Pärast seda, kui mässuline Sea-Watchi kapten Carola Rackete tegi Lampedusas skandaalse ja mõrvarliku sadamarünnaku, kirjutas Salvini sotsiaalmeedias: “Itaalia kannab peamist vastutust inimkaubanduse lõpetamisel Oleme uhked, et kaitseme oma riiki ja eristume teistest Euroopa liidritest, kes tahavad käsutada ka meid migrante vastu võtma. See pidu on läbi!”

Allikas: Uueduudised.ee

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.