“Liiga haige, et teha tööd ja keelt õppida!” -Töötu pagulane saab Taani tuua oma 17 last

0
1787
fotokollaaž: Daham Mamoud Hasani perekonna struktuur

Süüria põgenik oli teel Rootsi, kuid jäi Taanisse. Taanis on tal juba 8 last ja naine, ning nüüd on saadud luba järgi tuua veel oma 9 last. Kokku on tal 20 last. Omavalitsus ei näe selles mingeid probleeme.

Süürlane Daham Mamoud Hasan tuli 2-aastat tagasi Taani pagulasena. Tegelikult pidi Taani olema ainult vahepeatus, sest tegelikult oli ta teel Rootsi, kuid Taani ametivõimud pidasid mehe kinni, ning mees viibib praegu Esbjergi vallas Jüütimaa läänerannikul. Seal oli ta umbes poolteist kuud, kui ta sai loa tuua järgi oma 20 lapsest 8, ning üks kolmest naisest. Ja nüüd on saadud ta täiendava loa, et Taanis viibivad õed-vennad võivad rohkem kui kahekordistuda, sest 9 last said hiljuti veel lisaks elamisloa.

Daham Mamoud Hasani perekonna struktuur

3 last ja 2 naist said keelduva otsuse

Ülejäänud 3 last said aga negatiivse otsuse, sest nad on üle 15-aastased. Kuid see on midagi, mida Daham Mamoud Hasan ei suuda mõista ega aktsepteerida.

“Kõigil mu lastel on õigus perekonna taasühinemisele, välja arvatud kolmel. Neid ei kiidetud heaks ja me oleme juba ka kaebuse esitanud. Ma ei saa aru, ma olen ju nende kõigi isa,” ütleb ta EkstraBladetile .

Kaks tema teist abikaasat peavad samuti jääma Süüriasse, sest Taani seadused ei luba mitmenaisepidamist. Kuigi perekond ei ole täiuslik, on see ikkagi muljetavaldav kogus: 17 last ja 2 täiskasvanut.

Daham Mamoud Hasan soovib viia oma ülejäänud lapsed Süüriast Türgisse, kuid see maksab 75 000 Taani krooni (10 000 eurot) – ja lapserikkal isal ei ole seda raha.
“Kust ma selle saan?” küsib ta TV2 intervjuus.

fotokollaaž: Daham Mamoud Hasan, Taani lipp ja raha

Tulevik

Tulevikku vaadates on Daham Mamoud Hasanil oma sõnade järgi ainult üks soov, pöörduda Süüriasse võimalikult kiiresti, Jumala tahtega ja kui asjaolud seda võimaldavad. Kuni selle ajani saab lapserikas isa oma järglaste eest piisavalt toetust, mis vastavalt EkstraBladeti andmetel maksab Taani umbes 5 miljonit Taani krooni aastas, et toetada seda paljulapselist perekonda.

Liiga haige, et teha tööd ja keelt õppida

47-aastane Süüria perepea teatas ka, et ta on liiga haige, et töötada, ja praegu on tal liiga vähe jõudu, et taani keelt õppida.

“Niipea, kui ma olen täis energiat ja jõudu, alustan sellega. Aga mitte praegu. Olen psühholoogiliste probleemide tõttu liiga haige.”

Allikad: