Lisaks monumentidele ka püramiidide kallale? Vasakpoolsed nõuavad Giza püramiidide hävitamist

0
2434

Briti “rassismivastased” protestijad (Antifa, Black Lives Matter) kutsusid pühapäeval üles hävitama Egiptuse Giza püramiidid pärast Bristoli linnas asuva orjakaupmehe kuju kukutamist ja selle Avoni jõkke viskamist, teatas CNN esmaspäeval.

Püramiidid on olnud Ühendkuningriigis viimase mitme tunni jooksul kõige sagedamini arutatud teemad, mis on inspireeritud poleemikast selle üle, kes neid ehitas.

Vägivaldsed protestijad lammutasid Suurbritannias rassismi hukka mõistvate protestide teisel päeval Suurbritannia orjakaupleja Edward Colstoni kuju.

Colston vastutas enam kui 80 000 inimese orjastamise ja üleviimise eest Aafrikast uude maailma 17. sajandil, tehes samal ajal koostööd Aafrika Kuningliku Ettevõttega, vahendab CNN.

Seejärel kutsusid mõned üles Giza Egiptuse püramiide ​​hävitama, väites, et neid ehitasid ka orjad.

Püramiide ​​ümbritsev poleemika ajendas Twitteri kasutajaid alustama Ühendkuningriigi meedias 10 aastat tagasi avaldatud uudisteartikli jagamist.

Artiklis on Egiptuse valitsuse 11. jaanuari 2010. aasta teadaanne enam kui 4000 aastat tagasi püramiide ​​ehitanud tööliste haudade avastamise kohta.

Arheoloogid ütlesid, et avastus toetas tõendeid selle kohta, et püramiide ​​ehitanud inimesed polnud orjad, vaid pigem palgatöölised.

Tööliste hauad, mis ehitati neljanda vaarao dünastia ajal mudast, sisaldasid järgmiseks eluks õlut ja leiba.

Omal ajal ütles kaevetööde meeskonna juht Zahi Hawass, et avastus näitas, et püramiidi ehitajad olid palgalised töötajad, mitte orjad.

Hawass lisas, et “Need hauakambrid on ehitatud kuninga püramiidi kõrvale, mis näitab, et need inimesed polnud mingil juhul orjad.”

Kuna Suurbritannias puhkes püramiidide lammutamise üle arutelu, avaldasid välisarheoloogid slaidi, millel olid kujutatud püramiidide ehitajate kirjutatud ülestähendused, mis kinnitasid, et püramiide ​​ei ehitanud orjad.

Suurbritannia siseminister Priti Patel ütles SkyNewsile, et Colstoni kuju kukutamine Bristolis oli “täiesti häbiväärne” ja “tähelepanu kõrvalejuhtimine, mille pärast inimesed protesteerivad.”

Loe lisaks: Antifa ja teiste vasakpoolsete poolt rünnatud kujud ja monumendid lääneriikides – FOTOD JA VIDEOD

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.