Loone sõimas sotsiaalmeedias eestlasi pättideks ja varasteks

0
1326

2015. aasta riigikogu valimistel 354 häält saanud riigikogu liige, keskerakondlane Oudekki Loone väitis sotsiaalmeedias väideldes, et pronksiöö oli öö, kus Eesti valitsus pidas sõda ühe osa oma elanike vastu. 

Üks Loonega väidelnu märkis, et 26. aprilli päev oli soojem ja õhtu kindlasti sumedam kui 27. “Muidugi, eks 26. pättide ja varaste veri ka kees rohkem,” lisas arutelus osalenu. “Jah, eriti nende oma, kes otsustasid sinimustvalge all oma emotsioone välja elada. Päriselt, see pättide-varaste retoorika on natuke mõttetu, sest neid tegelikult oli päris vähe, võrreldes kõigiga,” viitas keskerakondlasest riigikogulane, et hoopis eestlased olid pätid ja vargad.

Loone iseloomustas pronksiöö meeleavaldust kui tavalist ja euroopalikku, aga Eesti valitsuse ja avalikkuse reaktsioon ei olevat seda mitte olnud. “Kui ükski poliitik – soovitavalt peaminister – oleks 26. aprillil läinud Tõnismäele ja rääkinud inimestega ja lubanud, et salaja sõdurit ära ei viida, oleksid inimesed koju läinud. Kui valitsus poleks sõdurist algusest peale välja teinud, poleks ka midagi juhtunud. Neonatside baari (Loone mõtleb Woodstocki baari, mille lõhkumises Dmitri Ganin aktiivselt osales – toim.) juurde oleks võinud ka paar politseinikku saata, oleks Ganin ellu jäänud. Aga ma saan aru, et nad olid selleks ajaks juba ära koondatud. Kogu see hüsteeriline meediakära oleks võinud ka ära jääda järgmistel päevadel,” lajatas keskerakondlane.

Loone arvates oli otsustajaks alati Eesti valitsus, ükskõik, millise lobigrupi mõjul. “Ma seda FSB juttu ei usu, Eesti on liiga ebaoluline. Aga kindlasti ei oleks tohtinud sõdurit ära viia ja kõik jutud “kaitseminister peab oskama sõda pidada” oleks tulnud ära jätta. Ümarlaud, kus on venekeelse kogukonna esindad kokku kutsuda ja lahendus leida. Anda sõnum, et Eesti on kõigi Eestimaa rahvaste heaks ja mõista hukka kõik katsed rahvusgruppide pooli valida ja neid üksteise vastu välja mängida,” kritiseeris keskparteilane pronkssõduri kaitseväe kalmistule viimist.

Vestlus algab selle loo kommentaariumis:

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.