Lõuna-Aafrika valged farmerid: “See on meie jaoks elu või surma küsimus!”

0
1022

Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit valged farmerid ehk “buurid” pagevad surma eest. Venemaa plaanib valgeid farmereid aidata, vahendab Saksa väljaanne Epoch Times.

Buurid püüavad surma eest pageda ja Venemaa on pakkunud neile võimalust ümberasumiseks. Lõuna-Aafrikas kavandatud valgete farmerite vara sundvõõrandamise käigus on vägivald üha enam kasvamas. Põllutootjad otsivad nüüd elule Aafrikas alternatiive. Valgete põllumajandustootjate delegatsioon käis hiljuti Venemaal, Stavropolis maad kuulamas.

Iga päev rünnatakse Lõuna-Aafrikas üha enam valged farmereid, kelle vaarisad, buurid umbes 200 aastat tagasi Lõuna-Aafrikasse väljarändasid. Valgeid farmereid piinatakse ja ka osaliselt mõrvatakse.

Alates 1998. aastast on mitteametlikel andmetel hinnanguliselt 3000-4000 valget farmerit, nende pereliiget ja töötajat farmides mõrvatud. Kui suur see arv täpselt on, ei osata öelda, sest Lõuna-Aafrika politsei ei tohi ohvrite arvu ja rahvust enam oma raportites mainida.

Ka linnades ei ole valgete elanike elu enam lihtne ega turvaline. Maal on aga suurema osa (70%) üksteisest kaugel olevate farmides elavate farmerite olukord veelgi raskem ja eluohtlikum. Eriti peale parlamendi otsust muuta põhiseadust nõnda, et valgete põllumajandustootjate maad oleks võimalik sundvõõrandada ilma hüvituseta. Musta rahvastiku brutaalsus valgete farmerite suhtes on võtnud enneolematud mõõtmed.

Austraalia pakkus valgetele põllumeestele võimalust asüüliks ja Austraaliasse jäämiseks, et farmeritel oleks taas eluperspektiiv. Aga ka Venemaa on umbes 15 000 buuri farmeri ja nende perede jaoks huvitav võimalus. Venemaal on saadaval miljoneid hektareid põllumaad ja põhimõtteliselt on Venemaa nõus selle neile (buuridele) peaaegu kinkima.

Buuridest farmerite 30-liikmeline delegatsioon käis Stavropolis (Põhja-Kaukaasias) asja uurimas, maad kuulamas ning vaatamas, millised võimalused neil selles programmis osaleda oleks. Venemaale ümberasumisega nõus olevad pered on ka ise nõus selleks tarbeks suuri summasid investeerima, kui neile ainult võimalus antaks Venemaal endale uus kodu leida.

Buuride delegatsiooni juht ütles, et see on meie jaoks “elu ja surma küsimus”. “Meid rünnatakse. Kohalikud poliitikud on käivitanud selle vägivallalaine meie vastu. Kliima Venemaal on meile sobiv ja mõõdukas. Jumal ise on loonud selle maa põllumajanduse jaoks. Kõik see on meie jaoks väga atraktiivne,” ütles ta.