Macron: vägivaldsed kuriteod, terrorirünnakud ja seksuaalvägivald ei ole seotud massimigratsiooniga – süüdi on diskrimineerimine

0
1014

Emmanuel Macron ütles, et vägivaldsed kuriteod, terrorirünnakud ja seksuaalvägivalla epideemia tasemed Euroopas ei ole seotud massimigratsiooniga, süüdistades selle põhjusena hoopis diskrimineerimist ja ebavõrdsust, vahendab Breitbart.

Eelmisel nädalal USA-s George Washingtoni ülikooli õpilastega rääkides tunnistas Prantsusmaa president, et 90 protsenti Aafrika sisserändajatest, kes saabuvad Euroopasse, on majandusmigrandid ja mitte pagulased.

Talle esitati küsimus, et vägistamiste tõttu on paljud naised hirmus, ega julge enam kodudest lahkuda ja juudid kardavad oma ususümboleid kanda, ning edasi küsiti, et mida president kavatseb selles valguses kodanike turvalisusega ette võtta ja mis saab Prantsusmaast, ning Euroopa kultuurilisest identiteedist?

“Ma pole naiivne. Meie ühiskondades on puudu turvalisusest, vaja oleks rohkem riiklikku julgeolekut, eriti naiste jaoks, “ütles Macron, enne kui märkis:” Ma ei usu, et need nähtused on seotud migratsiooniga. “

“Miks? Kuna see pole uus nähtus ja kahjuks on meil olnud see probleem aastaid, et mitte öelda aastakümneid minu kodumaal, “selgitas ta, öeldes õpilastele, et see mis Prantsusmaal toimub “olid täpselt samad arutelud “riigi julgeoleku pärast riigi 2002. aasta presidendivalimiste kampaania ajal”.

Prantsuse riigipea sõnul on Euroopa ise süüdi “probleemides, rahutustes, [ja] vägivallas” eeslinnades, kus väidetakse, et sellised olukorrad tekivad “väga sageli võimaluste puudumise tõttu … sest me oleme ebaõnnestunud neid inimesi integreerida oma ühiskonda. ”

“Nende vanemad tuli tööle, mõned kaotasid oma töökohad kriisi tõttu ja me ei suutnud neid integreerida ja pakkuda võimalusi,” ütles ta, rõhutades, et see on “midagi, mida me peame lahendama hariduse, tööturureformide ja riigi ümberkujundamise läbi “.

“Veel peame võitlema ka diskrimineerimise vastu,” ütles Macron, väites: “Sest kui sa oled haritud ja sa ei leia tööd … kuna sa tulid sellisest naabrusest, sest sinu perekonnanime tõttu või usu tõttu, siis see on kogu ühiskonna ebaõnnestumine, “väitis ta.

refereeris ja tõlkis: Taivo Sepp