Macroni parteid esindav mäng kujutab euroskeptilisi konkurente vene prussakatena

0
665

Macroni “La Republique en Marche” (LREM) partei mäng, mis näitab oma erakonna parimaid Euroopa valimiste kandidaate, kes võitlevad Euroskeptikutega ja kujutab  Melenchonit Venemaa putukana, on tekitanud Prantsusmaal suurt pahameelt, kirjutab RT.com.

Eelmisel nädalal avas Macroni erakonna noortekogu 2D mängu, mis oli kujundatud 1980-ndate aastate retrohoonete vaimus. Selle mängu peaosatäitja on Nathalie Loiseau, LREMi peamine kandidaat eelseisvate valimistel.

Mängija missioon on jalutada Euroopa linnades ja koguda kokku Euroopa lipu tähti, mis on „natsionalistide poolt varastatud”.

“Varguse on toime pannud” rahvusvahelised konservatiivsed poliitikuid, sealhulgas Matteo Salvini ja Donald Trumpi sarnaseid, ning neid kujutatakse selles mängus kaabakatena.

Paljudele prantsuse poliitikutele oli partei “must huumor” raskesti seeditav, kuigi Marine Le Pen on selles küsimuses vaikinud.

Erakonna “La France Insoumise” liikmed olid eriti solvunud, sest nende liidrit kujutati koletisena, mis meenutab kui prussakat.

LREMi noortekogu pressiesindaja lükkas tagasi kõik süüdistused: “mängu loomisel polnud „absoluutselt“ mõeldud mitte midagi Melenchonist, ega kutsu ka Moskvast rääkima!”

Ta kutsus inimesi vältima tegemast „kiirustavaid järeldusi”.

Allikas: Voice of Europe