Madal tööpuudus Ungaris – Orbán: “me ei ole kaotajad, vaid uhked patrioodid!”

0
1969

Kuna peaminister Viktor Orbáni partei “Fidesz” sai enamuse Ungari parlamendis, on riigi töötuse määr langenud 3,5 protsendini.

Orbáni sõnul on ungarlased võitjad.

2010. aastal sai rahvuslik konservatiivne Fidesz 52,3 protsenti Ungari rahva häältest ja selle tulemusel sai parlamendis 263 kohta 386 parlamendi kohast.

Siis oli Ungari üldine töötuse määr 11 protsenti. Kuid tänu valitsuse “tõsisele pühendumusele”, nagu Viktor Orbáni partei seda teeb, on see näitaja langenud 3,5 protsendini.

Kaheksa aastat tagasi oli noorte tööpuudus ligi 30 protsenti, kuid täna on see langenud alla 10 protsendi. Üksnes viimasel aastal on loodud noortele 90 000 uut töökohta.

Viktor Orbán sõnul on “rahvuslik enesekindlus”, mille valitsus on seadnud prioriteediks koos Ungari rahvaga, tugevasti seotud majanduslike edusammudega.

Orbáni sõnul oli Ungari varem kaotaja mõtteviisiga riik, kuid enam mitte. Nüüd on riik sisenenud uude iseseisvasse ajastusse, kus ungarlased on uhked ja näevad end võitjatena.

Kui me tahame jätkuvalt olla sama edukad kui viimastel aastatel, on kultuuri muutmine vajalik. Ta ütleb, et kaotajate kultuuri asemel tuleb edendada võitjate kultuur.

Enda vihkamise asemel oleme nüüd patriotismi tuultes, jätkab ta, ning ta juhib tähelepanu sellele, et koolides tuleks õpetada patriotismi kultuuri, ning patriotism peab olema poliitikas, kultuuris ja majanduses.

Peaminister juhib tähelepanu ka sellele, et Ungaril ei tohi olla “neutraalseid väärtusi”, vaid peab olema vaid “kristlikud väärtused”.

Record low unemployment in Hungary – Orbán: We are no longer “losers” but proud patriots

Since Prime Minister Viktor Orbán’s party Fidesz gained the majority in the Hungarian Parliament, the country’s unemployment rate has fallen to 3.5 per cent.