Madison Ligile: Vahel on vaja aru saada, kui on õige aeg minna pensionile

Jaak Madison (EKRE), Europarlamendi saadik

1
1564

Ma teadlikult ei taha tihti midagi kommenteerida seoses sisepoliitiliste kakluste ja maadlustega, kuid siin peab ikka ära mainima, et Jürgen Ligi on nagu tüüpiline koolikiusaja.

Ligi üritas oma erikomisjoniga tõestada, et Louis Freeh on Kremli agent ja et koostöö temaga kahjustab Eesti mainet. Erikomisjon ei ole aga prokuratuur või kohus, mis hindab kellegi kindlat süüd või süütust. See on poliitiline organ, mis võib küll korraldada kuulamisi ja arutelusid, kuid lõpuks lähtutakse ikkagi poliitilisest huvist. Mis on täiesti normaalne ja tavapärane. Ligi ei saa muidugi sellest pisiasjast kohe kuidagi aru, et rahapesu uurimine ja võimaliku kahju hüvitamine Eestile läbi USA ei saa olla riigi maine kahjustamine võrreldes juba toimunud massilise mainekahjuga rahapesu toimumise pärast.

Ligi taob nagu rauda, et Freeh on paha ja oma mainet ta puhtaks ei pese. Kuid kui talle tuuakse antud isik, kes on korraliku tausta ja hinnatud teadmistega oma koduriigis, talle otse komisjoni kätte, siis on ta suu vett täis. Selle asemel, et otse küsida väidetavatest seostest Kremliga ja Eesti maine kahjustamisest, ta hoopis venitab ligi tund aega komisjoni istungi alustamisega. Täpselt nagu keskmine koolikiusaja: väiksematega oled kõva mees ja tahad aga paugutada, kuid kui suuremad poisid tulevad vastu, siis poed peitu ja oled vait. Hirmunult, et saad ehk ise hoopis tappa.
Täpselt nagu Ligi – muidu oled suur ärpleja Riigikogus ja oma erikomisjonis, kuid kui sinuga tuleb kohtuma suurem ja tugevam poiss, kes teab et sa oled tegelikult ebastabiilne ja nõrk äpu, siis oled hirmunult vait ning üritad sisulist teemat vältida.

Vahel on vaja aru saada, kui on õige aeg minna pensionile. Nii paljugi saaks seda nautida, sest kunagi ju ei tea, mida uurimine välja selgitab ja kas siis enam vanainimesena rahulikult oma kodus magada saadki.

1 kommentaar

  1. Ligi koht on tõesti pensionile minna. Kuidas saab erikomusjoni juhtida ininene kes on ise huvide konfliktis ja potensiaalse korruptsiooni kahtlustusega kui oli rahandusminister mil goimus rahapesu Eestimaal?

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.