Malmö mošee esindaja nõuab, et see oleks nähtav kõigist suundadest

0
1574

Mahmoode mošee esindaja arvab, et Malmö linn neid ei kuula ja seepärast kaebavad nad piirkonna detailplaneeringud kohtusse. Nad protesteerivad, et nende ümber olevad ehitised on liiga pikkad ja mošee eesmärk ebaõnnestub, kirjutab Voice of Europe.

Mošee esindaja ütleb, et kui nad ostsid maa ja ehitasid mošee, siis üksikasjalikus plaanis on öeldud, et tulevased ümbritsevad ehitised ei oleks kõrgemad kui 5 meetrit. Ja nad valisid selle asukoha, sest mošee on kaugele näha.

Kuid septembris koostas linnaplaneerimiskomisjon uue piirkonna laiendamise üksikasjaliku kava ja kinnitab, et ehitised võivad olla kuni 14 meetri pikkused.

“See, et meie mošeed nähakse kaugele – oli üks peamisi põhjusi, miks me valisime selle asukoha mošee jaoks. Vastavalt joonistele, mida oleme näinud, on selge, et mošee on varjatud peaaegu igas nurgas, ja ainult ühe nurga alt on mošee kaugemale nähtav “, kirjutab oma kaebuses mošeed esindav Karem Lone.

Kohalik omavalitsus ei küsinud meilt enne seda detailplaneeringu otsustamist. Loodame, et nad võtavad arvesse, et mošee ei ole mitte ainult palve saal, vaid ka kultuuriline hoone, mis peaks olema kõigile nähtav, ütles Kareem Lone.

Ta rõhutab ka, et Mahmoodi mošee on mõeldud mitmekultuurilisuse platvormiks, kus erinevate religioonide esindajad saavad kohtuda.

Sweden: Representative of Malmö mosque demands that it should be visible from all directions

The Mahmood Mosque feels that Malmö City doesn’t listen to them and therefore appeals the detailed plan for the immediate area.