Malmö politsei võttis kasutusele kuritegevusevastased droonid

0
422

Üha kasvav kuritegevus ja liiga vähese politseinike arvu pärast on Rootsi Malmö linn võtnud kasutanud kaameraga varustatud droonid, millega  ööpäevaringselt linna jälgida.

Malmö politsei teatas pressiteates, et droone hakatakse kasutama avalikes kohtades ööpäevaringselt, eriti nendes, kus liiguvad narkokaubitsejad nagu Söderkulla, Oxie, Kirseberg ja Hermodsdal, teatab Aftonbladet.

„Töö UAS-iga (mehitamata õhusüsteem) võib toimuda ööpäevaringselt avalikes kohtades, eriti kesklinnas ja seal, kus kaubeldakse uimastitega. Selle eesmärk on kuritegevuse ennetamine ja turvalisus,“ on kirjas politsei pressiteates.

Teade droonide kasutuselevõtu kohta on osa operatsioonist Rimfrost – kuuekuuline programm, mille eesmärk on võidelda kuritegelike jõukude tegevuse vastu.

“Kasutame UAS-i kaameraid siis, kui lähikuudel see vajadust nõuab. Need on heaks täienduseks jalapatrullimisele ja muudele meie tehtavatele turvalisust loovatele meetmetele,“ ütles lõunapiirkonna Rimfrosti operatsiooni ülema asetäitja Michael Mattsson.

“Need aitavad meil kuritegevust ennetada ja peatada,” lisas ta.

Viimase aasta jooksul on kuritegevuse ja vägivalla tase Rootsis ja eriti multikultuurilises Malmös märgatavalt tõusnud.

Allikas: Voice of Europe