Maroko sisserändajad panid Matteo Salvini parteibüroole pommi

0
878

Politsei uurib kahte Itaalias elavat Maroko sisserändaja seotust Itaalia siseministri, Matteo Salvini Liiga partei pommitamisel.

Politsei aruande kohaselt toimus rünnak jaanuaris ja selle tagajärjel hävines pärast lõhkeaine plahvatust Liiga partei kontori San Valentino Torio peauks. Pärast plahvatust teatasid sealsed vasakpoolsed poliitikud, et tegu oli vaid „ilutulestikuga”.

Itaalia prokurörid teatasid, et kaks rünnakus kahtlustatavat on Maroko sisserändajad – Abderrahim S., 41-aastane ja Moktar J., 37-aastane – mõlemad mehed tuvastati tänu videovalvele.

Liiga partei piirkondliku koordinaatori asetäitja Mariano Falcone ütles, et kuigi hoonele tekitatud kahju ei olnud suur, on see rünnak Matteo Salvini ja Liiga vastu.

Falcone hoiatas vägivaldsete vasakpoolsete inmeste eest, kes on hiljuti riigis mitmeid proteste korraldanud, ning ta lisab, et nad käituvad sarnaselt terroristidega.

See pole ei esimene ega ei jää ka viimaseks korraks, kui Salvini parteid on rünnatud lõhkeseadmega.

  • Eelmisel aastal augustis ründas äärmuslik Antifa liige Liiga partei kontorit Trevisos. Rühmitus võttis vastutuse pommitamise eest Internetis.
  • Eelmise aasta septembris panid mitmed Itaalias asuvad ülikoolide vasakpoolsed üles plakateid, millega nõuti Salvini mõrva.

Kuna Salvini astus ametisse 2018. aastal, ning esimese asjana pandi kinni sadamad, millega takistati “päästelaevade” randumist, peale seda on olnud kõige enam äärmuslikke vasakpoolsete organisatsioonide poolt toime pandud rünnakuid Salvini ja tema Liiga partei vastu. Siiski on see viimane juhtum Salernos täiesti erinev, sest kurjategijad on sisserändajad.

Allikas: Voice of Europe


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.