Martin Helme: Alustame Riigikogus töötakistust, et hoida ära järjekordset politseiriigi seaduseelnõu vastuvõtmist

0
129

Alustame täna Riigikogus töötakistust, et hoida ära järjekordset politseiriigi seaduseelnõu vastuvõtmist. Eelnõu 366 SE ehk ABIS-e eelnõu loob Eestis uue superandmebaasi, kuhu koondatakse kõikide teiste andmekogude isikuandmed ning lisatakse inimeste biomeetrilised andmed. Riik kogub oma kätte nii teie sõrmejäljed, silmaiirise kui kõik muu. Samal ajal jäävad kõik teised kogud alles.

Miks seda kõike vaja on? Lihtne vastus oleks, et kärpevalitsus kulutab taolise asja peale 16 miljonit eurot ja küllap see läheb siis õigetele IT-arendajatele. Keerulisem vastus on, et Suur Vend on nii otsustanud. Mitu kuud kestnud menetluse käigus ei suutnud siseministeerium mingil mõistlikul moel ära põhjendada, miks on seda Suure Venna andmekogu vaja. Samuti ei ole suutnud koalitsioonisaadikud mitte kuidagi ära seletada, miks neil seda seadust vaja on.

Meie seisukoht on, et tegemist on järjekordse politseiriigi tööriistaga. Tegemist on kõige jõhkrama kõikehõlmava jälgimisühiskonna loomisega. Me seisame sellele kategooriliselt vastu. Me kavatseme seisata kogu Riigikogu töö selleks, et takistada selle eelnõu seaduseks saamist. Koalitsioon on otsustanud, et ta on valmis ohverdama kõik ülejäänud valitsuse eelnõud selle nimel, et ABIS vastu saaks võetud. Hüva on. Meie oleme otsustanud takistada kogu valitsuse seadusandlikku agendat.

Martin Helme
EKRE esimees

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.