Martin Helme: järgmised riigikogu valimised poole sajandi pärast?

0
693

Mind rahanumbrid ikka huvitavad.

Riigikogu eelarve 2021. aastal on 21,6 miljonit eurot. Selle sees on nii saadikute kui ametnike palgad, Toompea lossi küttekulu ja väliskülaliste võõrustamine.

Riigikogu suure saali istungid on rangelt paika pandud kodukorra seadusega ning käesoleval aastal toimub kokku 29 istunginädalat. Igas nädalas on töötunde maksimaalselt 35 tundi. Seega on ilma erakorraliste istungiteta 2021. aastal riigikogus maksimaalselt 1015 töötundi. Saame arvutada, et ühe töötunni hind riigikogus 21 300 eurot.

Opositsioon on abielureferendumi eelnõule esitanud 9317 muudatusettepanekut ning lubanud, et võtab iga ettepaneku eel 10 minutit vaheaega. Koos muudatuse tutvustuse ja hääletusega jõuab sel moel tunnis menetleda keskmiselt 5 muudatusettepanekut. Kui opositsioon saab oma tahtmise, siis menetleme me nende ettepanekuid 46585 tundi ehk 1331 töönädalat. Arvutades selle ümber riigikogu töötunni kuludeks saame me summaks 992 260 500 eurot. No nõksa alla miljardi.

Ühtlasi tuleks ära otsustada, kas me lükkame edasi järgmised riigikogu valimised, kuna opositsiooni ettekujutus demokraatiast nõuab, et kõik nende ettepanekud tuleks läbi menetleda ning lisaks alati vaheaeg võtta. Sellega saaksime ühele poole 46 aasta pärast. Seni me Eestis siis opositsiooni loogika järgi valimisi ei tee. Ikkagi vaja kõik ettepanekud läbi arutada, läbi hääletada, vaheaeg võtta, muidu pole demokraatia!

Palju õnne Refi ja Sotside valijad! Teie valitud rahvasaadikud tahavad valimised ära jätta, et istuda aastani 2067 ja kulutada 992 miljonit eurot, et arutada, kas laipadega võiks abielluda või kas Eestis tohivad abielluda öösiti norskavad inimesed.’

Need ei ole huumoriettepanekud. Need on sihiteadlikud sõgedused, et tappa Eestis demokraatiat. Ma ei näe mingit viisi, kuidas oleks riigiõiguslikult võimalik põhjendada, et riigikogu tööd ja toimimist tagav seadus ehk kodukord on tegelikult seadus, millega lõpetatakse ära nii riigikogu töö kui ka valimised.

Allikas: Martin Helme (Facebook)

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.