Marufeminist Nika Kalantar kavandab “vastuprotesti natsionalistlikule tõrvikurongkäigule”

1
2230
Nika Kalantar
FOTO: ERR / kuvatõmmis ühest videost

Politseis registreeritud avalike ürituste nimistust leiab 24. veebruaril 20-21.30 aadressil Harju 30 Nika Kalantari poolt registreeritud avaliku koosoleku “vastuprotest natsionalistlikule tõrvikurongkäigule”.

Alustuseks olgu öeldud, et kell 20-22 toimuv Vabariigi Aastapäeva tõrvikurongkäik, mis kulgeb ka mööda Harju tänavat, ei ole poliitiline üritus, vaid sellega tähistatakse 101. aasta möödumist Eesti Vabariigi väljakuulutamisest. Seega kavatseb Kalantar&Co välja astuda pidupäeva tähistavate inimeste vastu.

EKRE ürituste vastu on juba provokatsioone korraldatud, millest tuntuim oli Tarandi laamendamine Riigikogu ees toimunud rändepakti-vastasel meeleavaldusel. Arvestades, et Kalantar on Feministeeriumi üks esitegelasi, võib eeldada, et see meediaruumis agressiivselt esinev seltskond rõhub seegi kord avaliku vastasseisu tekitamisele, ja ilmselt loodetakse Harju 30 juures tekitada lausa olukord, mis rikuks ära tuhandete inimeste aastapäevapidustuse, andes seejuures meediale võimaluse enne valimisi jahuda mingist “vägivaldsest natside tõrvikurongkäigust”!

Kolmapäevases valitsuse infotunnis pöördus Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme siseminister Katri Raiki poole, juhtides tema tähelepanu just mitmele Vabariigi Aastapäeva üritusele ja vajadusele neid ka riigi poolt turvata. Ta märkis, et kuigi ürituste korraldajad tagavad oma turvateenistuse, vastutab avaliku korra eest ikkagi avalik võim. “Meil on siin olnud olukordi, kus avalik võim ei paista alati aru saavat sellest, et ka suurürituste turvamine on nende ülesanne,” sõnas ta.

“Tõrvikurongkäigu korraldajate ja Politsei- ja Piirivalveameti koostöö on seni kulgenud väga hästi. Arusaadavalt Politsei- ja Piirivalveamet turvab kõiki avalikke üritusi,” lubas siseminister Katri Raik. Mart Helme lisas seepeale, et politsei on enamasti olnud passiivne jälgija, on olnud politseiautod koos meestega ristmike peal, kuid tänavu võib oodata mitmeid tuhandeid inimesi, ja vaja oleks arvestada lisajõududega.

“Mis puudutab Politsei- ja Piirivalveameti aktiivsust, siis vaieldamatult tehakse kõikide ürituste ohuhinnanguid, kohtutakse korraldajatega. Ma küll ei tea, mida täpselt tähendaks aktiivne politsei sekkumine, aga annan edasi teie tõsised ootused, et Politsei- ja Piirivalveamet oleks ürituse turvamiseks igati valmis. Olen kindel, et meie politsei suhtub kõigisse avalikesse üritustesse täie tõsidusega,” vastas siseminister.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond võtab tõrvikurongkäiku rahvapeona, kus tähistatakse omariikluse sünnipäeva ega anta mingil moel edasi poliitilisi sõnumeid, kuid valimiste eel võtab erakond tõsiselt ka provokatsioonide ohtu, tehes omalt poolt kõik, et seda ära hoida.

Mis aga puutub Nika Kalantari, siis Uued Uudised leiavad, et tema korraldatavalt ürituselt võib oodata provokatsiooni tõrvikurongkäigu vastu. Tegu on äärmusaktivistiga, kelle seisukohtadest annab aimu üks uudis: “Facebooki feministliku kogukonna «Virginia Woolf sind ei karda!» üks administraatoreid Nika Kalantar rääkis ETV saates «Suud puhtaks», et maailmas on juba liiga palju inimesi ning laste saamine on keskkonnale kahjulik.” (Postimees, 15. veebruar, 2018).

Sedavõrd radikaalsete seisukohtadega inimesed on eriti agressiivsed ka oma oponentidega suheldes ja kui olukord Vabariigi Aastapäeval Harju 30 aadressil tuliseks läheb, siis selle tõttu, et Virginia Woolf ei karda “natsionalistide” vastu ka provokatsioone käiku lasta.

Allikas: Uueduudised.ee

1 kommentaar

  1. Selle emast meenutava tegelase nägu on juba haige inimese nägu. Põeb haigust krooniline ke…ppi…matus.

Comments are closed.