Matšeete rünnak Soome ametikoolis: üks inimene sai surma, kümme haavatut viidi haiglasse

0
1687

Soomes Kuopios asuvas Savo ametikoolis pandi täna kella 12.30 paiku toime vägivallategu, vahendavad Õhtuleht ja Delfi Soome meediat. Politsei kasutas sündmuskohal tulirelva ja võttis kell 12.37 kinni ühe inimese.

Ida-Soome politsei teatel leidis Kuopios kaubanduskeskuses asuva ametikooli ruumides aset vägivallategu, milles sai praegustel andmetel surma üks ja viga 10 inimest. Politsei kasutas tulirelva.

Politsei teatas Twitteris, et leidis ametikooli ruumidest ühe surnukeha.

Kuopio ülikooli haiglasse on viidud kümme haavatut. Neist kahe vigastused on rasked.

Pealtnägijate sõnul kasutas ründajaks olnud noor mees  mõõka või matšeetet. Politsei kinnitas hiljem, et ründaja kasutas külmrelva, kuid tal oli kaasas ka laskerelv.

Üks tunnistaja rääkis ajalehele Keskisuomalainen, et ründaja oli löönud ametikoolis tüdrukut mõõgaga kaela ja kõhtu. Ajalehe Savon Sanomat andmetel lõi mees mõõgaga ka õpetajat. YLE Uutiset teatas kell 15.30 viitega politseile, et ründaja on sünnijärgne Soome kodanik.

Rünnakut näinud Savo ametikooli õpilane rääkis ajalehele Iltalehti, et ründaja tuli klassiruumi suure kotiga, võttis sellest mõõga ja lõi õpetajat. Seejärel puhkes paanika. Osa õpilastest loopis ründajat toolidega ning viimane põgenes. Õpilane kinnitas, et ründaja õpib samas koolis.

Ida-Soome politsei teatel on oht möödas. Ründaja on üks kümnest haavatust. Tema vigastused on rasked.Pealtnägijate sõnul tulistasid politsenikud vihaselt karjunud ja nende poole liikunud mehe pihta vähemalt kaks lasku.

Loe edasi: